ВАКС закрив справу "Роттердам+". У САП заявили, що оскаржуватимуть рішення

Вищий антикорупційний суд України ухвалив рішення про закриття справи так званої формули "Роттердам+". Про це 9 жовтня повідомив пресцентр Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як сказано в повідомленні, прокурор САП не погодився з таким рішення суду та оскаржить його в суді апеляційної інстанції.

Зазначається, що закриття справи відбулося з підстав п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України через закінчення строку досудового розслідування.

Нагадаємо, що справа "Роттердам+" стосується обвинувачення членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та керівників державних компаній "Укренерго" та "Енергоринок" у завданні збитків споживачам електроенергії на понад 40 млрд грн.

За версією слідства, вони затвердили та застосували незаконну методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію, яка передбачала врахування витрат на імпорт вугілля з порту Роттердам, незалежно від того, чи фактично такий імпорт відбувався. Це призвело до штучного завищення ціни на електроенергію та надмірного збагачення приватних компаній, які належать бізнесмену Рінату Ахметову.

Справа розслідується Національним антикорупційним бюро України та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою з березня 2017 року. Протягом цього часу справа була кілька разів закрита та відновлювалася.

В серпні 2019 року НАБУ оголосило підозру ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п'ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+", у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

Вже у вересні 2022 року НАБУ завершило розслідування першого епізоду справи. А у жовтні НАБУ і САП повідомили про підозру ще 15 причетним до запровадження та дії формули "Роттердам+".

Статті

Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Світ
14.11.2024
20:08

“Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї...”. Огляд західних медіа

Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї за технологією бомби, яку США скинули у 1945 році на Нагасакі, з плутонію з використаних паливних елементів з українських АЕС.
Всі статті