Держбюджет України з початку вторгнення отримав 28 млрд грн із конфіскованих російських активів

Державний бюджет України отримав 28,3 мільярда гривень із конфіскованих активів росіян і колаборантів від початку повномасштабного вторгнення. Про це 9 червня повідомила організація Trap Aggressor на основі відповідей Державної казначейської служби України, ухвал у судовому реєстрі та новин АРМА.

"Найбільшим "донатом" до бюджету стали кошти від націоналізованих російських банків на загальну суму 25,8 млрд гривень. У казначействі повідомили, що станом на травень цього року надходження до спеціального фонду державного бюджету становлять: за 2022 рік - 17 000 670 592,28 гривень, за 2023 рік - 8 811 120 320,95 гривень", - йдеться у звіті.

Ідеться про кошти українських дочірніх банків Ощадбанку та Веб.РФ (Міжнародний резервний банк і Промінвестбанк), права та активи яких націоналізували 11 травня 2022-го року. Також на початку червня АРМА придбало військові облігації на 1,6 мільярда гривень.

"До АРМА потрапляє заарештоване в рамках кримінальних проваджень майно. Якщо актив швидко псується, його продають, а на отримані кошти купують військові облігації, які кладуть на спеціальний рахунок. Кошти продовжують належати попередньому власнику проданого майна, хоча й залишаються заарештованими", - пояснили аналітики.

Загалом же за допомогою різних механізмів конфіскації Україна отримала 28,3 мільярда гривень.

"Україна отримала 28,3 млрд гривень, однак може отримати набагато більше. Конфіскація активів агресора мала б залучити до бюджету кошти від продажу десятків бізнесів, а донині конфісковано лише 12 компаній російських олігархів", - наголошується у звіті.

Нагадаємо, що на початку червня стало відомо про арешт нової "порції" активів Оксани Марченко.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті