Держбюджет України з початку вторгнення отримав 28 млрд грн із конфіскованих російських активів

Державний бюджет України отримав 28,3 мільярда гривень із конфіскованих активів росіян і колаборантів від початку повномасштабного вторгнення. Про це 9 червня повідомила організація Trap Aggressor на основі відповідей Державної казначейської служби України, ухвал у судовому реєстрі та новин АРМА.

"Найбільшим "донатом" до бюджету стали кошти від націоналізованих російських банків на загальну суму 25,8 млрд гривень. У казначействі повідомили, що станом на травень цього року надходження до спеціального фонду державного бюджету становлять: за 2022 рік - 17 000 670 592,28 гривень, за 2023 рік - 8 811 120 320,95 гривень", - йдеться у звіті.

Ідеться про кошти українських дочірніх банків Ощадбанку та Веб.РФ (Міжнародний резервний банк і Промінвестбанк), права та активи яких націоналізували 11 травня 2022-го року. Також на початку червня АРМА придбало військові облігації на 1,6 мільярда гривень.

"До АРМА потрапляє заарештоване в рамках кримінальних проваджень майно. Якщо актив швидко псується, його продають, а на отримані кошти купують військові облігації, які кладуть на спеціальний рахунок. Кошти продовжують належати попередньому власнику проданого майна, хоча й залишаються заарештованими", - пояснили аналітики.

Загалом же за допомогою різних механізмів конфіскації Україна отримала 28,3 мільярда гривень.

"Україна отримала 28,3 млрд гривень, однак може отримати набагато більше. Конфіскація активів агресора мала б залучити до бюджету кошти від продажу десятків бізнесів, а донині конфісковано лише 12 компаній російських олігархів", - наголошується у звіті.

Нагадаємо, що на початку червня стало відомо про арешт нової "порції" активів Оксани Марченко.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті