Чверть території України забруднено вибухонебезпечними предметами - МВС

Мінами та вибухонебезпечними предметами забруднено 25% території України і найбільш щільно заміновано деокуповані регіони. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив голова МВС Ігор Клименко.

За його словами, стабілізаційні заходи у звільнених від загарбників регіонах починаються саме з розмінування. Однак що довше тривала окупація, то більше на цих територіях вибухонебезпечних предметів.

Відповідаючи на запитання, скільки часу знадобиться для очищення території нашої держави, Клименко сказав: "Складне питання, бо поки тривають бойові дії, спрогнозувати неможливо. Особливо у прифронтових регіонах".

"От очистимо ми якийсь населений пункт, визначимо його безпечним, а потім знову обстріл. І все, починаємо спочатку. Тому тут багато умовностей зараз. Тим паче, що досі знаходимо в землі снаряди ще Другої світової", - додав міністр.

Він зазначив, що за два роки фахівці ДСНС уже виявили та знищили понад 780 тис. вибухонебезпечних предметів, але роботи з розмінування вдосталь на роки. При цьому Україні бракує саперів.

"У структурі МВС близько 2 тис. саперів. Це і в ДСНС, і в Нацполіції та Національній гвардії. Плануємо збільшити їхню кількість до 2800", - сказав Клименко.

Триває навчання саперів: за минулий рік було підготовлено майже 1000 фахівців із розмінування.

Для очищення територій ДСНС щоденно залучає близько 400 одиниць різної техніки. Працюють 37 машин механізованого розмінування. Для пришвидшення процесу очищення територій необхідно ще щонайменше 30 таких машин та спецтранспорт.

Нагадаємо, раніше у ДСНС заявили, що в Україні потенційно заміновано 156 тис. км² території. 

Як повідомлялося, на Донеччині планують загалом розмінувати 61,5 тис. гектарів сільгоспземель. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті