Чверть території України забруднено вибухонебезпечними предметами - МВС

Мінами та вибухонебезпечними предметами забруднено 25% території України і найбільш щільно заміновано деокуповані регіони. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив голова МВС Ігор Клименко.

За його словами, стабілізаційні заходи у звільнених від загарбників регіонах починаються саме з розмінування. Однак що довше тривала окупація, то більше на цих територіях вибухонебезпечних предметів.

Відповідаючи на запитання, скільки часу знадобиться для очищення території нашої держави, Клименко сказав: "Складне питання, бо поки тривають бойові дії, спрогнозувати неможливо. Особливо у прифронтових регіонах".

"От очистимо ми якийсь населений пункт, визначимо його безпечним, а потім знову обстріл. І все, починаємо спочатку. Тому тут багато умовностей зараз. Тим паче, що досі знаходимо в землі снаряди ще Другої світової", - додав міністр.

Він зазначив, що за два роки фахівці ДСНС уже виявили та знищили понад 780 тис. вибухонебезпечних предметів, але роботи з розмінування вдосталь на роки. При цьому Україні бракує саперів.

"У структурі МВС близько 2 тис. саперів. Це і в ДСНС, і в Нацполіції та Національній гвардії. Плануємо збільшити їхню кількість до 2800", - сказав Клименко.

Триває навчання саперів: за минулий рік було підготовлено майже 1000 фахівців із розмінування.

Для очищення територій ДСНС щоденно залучає близько 400 одиниць різної техніки. Працюють 37 машин механізованого розмінування. Для пришвидшення процесу очищення територій необхідно ще щонайменше 30 таких машин та спецтранспорт.

Нагадаємо, раніше у ДСНС заявили, що в Україні потенційно заміновано 156 тис. км² території. 

Як повідомлялося, на Донеччині планують загалом розмінувати 61,5 тис. гектарів сільгоспземель. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті