На Донеччині планують загалом розмінувати 61,5 тис. гектарів сільгоспземель

У Донецькій області планують загалом розмінувати 61,5 тис. гектарів сільгоспземель, з них у 2024 році – 12,8 тис. Для цього вже залучені три недержавні оператори з протимінної діяльності. Про це сказала на брифінгу заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОВА Олена Рибакова, - повідомляє Укрінформ.

«Донецька ОВА разом з адміністраціями населених пунктів сформувала перелік сільськогосподарських полів, які потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів та подальшого розмінування. В цей перелік включені ділянки, які розташовані на відстані не ближче 20 км і далі від лінії бойових дій. Наразі визначено 61,5 тис. гектарів таких сільгоспземель, які можна розмінувати», - сказала Рибакова.

Вона зазначила, що цього року можуть розмінувати 12,8 тис. гектарів, які поділені на три черги.

Перша черга - ділянки, де мала ймовірність замінування. «Наприклад, на деокупованих територіях. Тобто, може після обстеження виявлять, що там немає мін, і одразу ці ділянки можна повертати в сільськогосподарський обіг», - уточнила заступниця керівника департаменту.

Друга черга - там, де така ймовірність середня, а третя – де точно є міни, забруднення і роботи з розмінування будуть складніші і займуть більше часу.

«В першу чергу розмінування включено 4,3 тис. гектарів, це 19 сільгосппідприємств у восьми громадах. У другу чергу - 3,2 тис. гектарів, це сім підприємств в шести громадах. І в третю чергу - 5,3 тис. гектарів, це вісім сільгосппідприємств у трьох громадах. Це те, що заплановано на 2024 рік», - поінформувала посадовець.

Вона додала, що для проведення обстеження сільгоспземель на Донеччині залучені недержавні оператори з протимінної діяльності: ТОВ «Д. МАЙНІНГ. СОЛЮШНЗ», представництво БФ «ХАЛО ТРАСТ Україна» і Благодійний фонд Швейцарський з протимінної діяльності.

«Між цими операторами були поділені громади, на яких буде проводитись обстеження. Вони вже почали обстеження і розмінування. Метою є недопущення травмування та загибелі працівників аграрних підприємств під час проведення польових робіт», - сказала Рибакова.

Вона уточнила, що ті ділянки в області, які заміновані в оборонних цілях, не враховуються і питання військового розмінування наразі не стоїть. Будуть розміновувати тільки в тилу, на деокупованих територіях, де є заміновані ділянки, які залишились від ворога.

У повідомленні нагадується, що в Донецькій області з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну постраждали 242 агропромислових підприємства, їх збитки склали 4,9 млрд грн. Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту, яка становить близько 300 км.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті