Через наближення фронту суди Донеччини переїхали на Дніпропетровщину. Це вплинуло на судочинство

З липня 2024 року місцеві суди Донецької області почали “переїздити” на Дніпропетровщину - Вища рада правосуддя змінила їхню територіальну підсудність через наближення бойових дій. З 2014 року це вже третє переміщення судів, - повідомляє Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ).

"Вперше суди Донеччини змінили підсудність у 2014 році після початку російської окупації сходу України. Наприклад, справи Донецького апеляційного суду тоді передали до Запорізького апеляційного. У 2015-му суд відновив роботу у Бахмуті, а в березні 2022 року знову змінив підсудність на Дніпровський апеляційний суд. Впродовж 2022 року, окрім апеляційного, змінили підсудність ще 13 місцевих судів", - йдеться у повідомленні.

Чергова хвиля переїздів судів сталася у 2024 році, коли фронт почав швидко просуватися в глибину Донецької області. Із липня 2024-го по лютий 2025-го Вища рада правосуддя змінила підсудність 11 судів. Станом на лютий у своїх містах залишаються працювати Слов’янський міськрайонний та Олександрівський районний суди Донецької області.

Деяким судам довелося переїжджати двічі. Так, у 2022 році Артемівський міськрайонний суд змінив підсудність на Дружківський міський суд. Утім через зміну підсудності тепер уже Дружківського суду його справи передали до Жовтневого райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області. 

На відміну від ситуації у 2014 та 2022 роках, коли деякі суди за лічені дні опинилися в окупації, наразі переїзд більш організований, є можливість вивезти справи й техніку. Водночас для правосуддя виникає низка проблем: збільшується навантаження на суддів, відповідно справи слухають повільніше, а ті провадження, які були в судах-“переселенцях”, починають розглядати заново, констатує МІПЛ.

Статті

Країна
03.03.2025
23:40

Суперечка в Білому домі: Україна на шляху до втрати ключового союзника?

Те, що Зеленського одразу після цього прийняв король Великобританії, також має велике символічне значення. Хоча король не має політичної влади, його роль у Співдружності є важливою. Це підкреслює розкол у саксонському світі.
Світ
03.03.2025
14:00

«Хитра комбінація, яка заздалегідь продумана». Російські ЗМІ про Україну

«Спочатку я схилявся до того, що це психічна і політична неадекватність Зеленського. Переглянувши кадри з цієї зустрічі, я побачив, що Трамп і Венс не були готові до такої розмови. Це був не їхній план. А Зеленський просто вдоволено посміхався...
Донбас
02.03.2025
14:14

Прогулянка журналістів руїнами «звільнених» міст, які ніхто не збирається відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Прогулянка журналістів руїнами «звільнених» міст, які ніхто не збирається відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу
Всі статті