Через наближення фронту суди Донеччини переїхали на Дніпропетровщину. Це вплинуло на судочинство

З липня 2024 року місцеві суди Донецької області почали “переїздити” на Дніпропетровщину - Вища рада правосуддя змінила їхню територіальну підсудність через наближення бойових дій. З 2014 року це вже третє переміщення судів, - повідомляє Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ).

"Вперше суди Донеччини змінили підсудність у 2014 році після початку російської окупації сходу України. Наприклад, справи Донецького апеляційного суду тоді передали до Запорізького апеляційного. У 2015-му суд відновив роботу у Бахмуті, а в березні 2022 року знову змінив підсудність на Дніпровський апеляційний суд. Впродовж 2022 року, окрім апеляційного, змінили підсудність ще 13 місцевих судів", - йдеться у повідомленні.

Чергова хвиля переїздів судів сталася у 2024 році, коли фронт почав швидко просуватися в глибину Донецької області. Із липня 2024-го по лютий 2025-го Вища рада правосуддя змінила підсудність 11 судів. Станом на лютий у своїх містах залишаються працювати Слов’янський міськрайонний та Олександрівський районний суди Донецької області.

Деяким судам довелося переїжджати двічі. Так, у 2022 році Артемівський міськрайонний суд змінив підсудність на Дружківський міський суд. Утім через зміну підсудності тепер уже Дружківського суду його справи передали до Жовтневого райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області. 

На відміну від ситуації у 2014 та 2022 роках, коли деякі суди за лічені дні опинилися в окупації, наразі переїзд більш організований, є можливість вивезти справи й техніку. Водночас для правосуддя виникає низка проблем: збільшується навантаження на суддів, відповідно справи слухають повільніше, а ті провадження, які були в судах-“переселенцях”, починають розглядати заново, констатує МІПЛ.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Всі статті