Чехія вивчає досвід Польщі зі створення "українського легіону" з числа біженців

Чехія вивчає досвід Польщі зі створення "українського легіону" з числа чоловіків-біженців призовного віку. Про це повідомляє "Чеське радіо" з посиланням на видання Novinky.cz.

Зазначається, що за 2023-24 роки понад 5700 українських військових пройшли навчання у Чехії, однак це не означає, що в Чехії вже зібралися створювати підрозділ із українців, які живуть у цій країні.

Вказується, що у нещодавно підписаній чесько-українській угоді нічого немає про пересвідчування українських біженців повертатися додому чи про створення легіону. При цьому, за даними Міністерства внутрішніх справ Чехії, в цій країні зареєстровано нині понад сто тисяч українських біженців, чоловіків віком від 18 до 65 років (в Україні призовний і мобілізаційний вік - від 18 до 60).

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан іще раніше заявляв, що примусового повернення українців із Чехії не буде. «Доки буде діяти тимчасовий захист, ми не будемо мати правового інструменту, щоб видворяти цих людей і посилати їх назад до України», - сказав він. Виключив можливість примусового повернення і міністр закордонних справ Ян Ліпавський.

А от про можливість для українських біженців добровільно, без ніякого примусу й тиску, взяти участь у «легіоні» й тим допомогти своїй батьківщин,і в Чехії замислюються. Про це говорила, зокрема, міністерка оборони Яна Чернохова в ефірі Чеського телебачення. «Українська громада, яка живе в Чехії, численна, навіть не зважаючи на хвилю, яка прийшла внаслідок війни. Так що це мало б сенс», - сказала вона.

«Ми хочемо продовжити навчання українських військових, то чому б нам не навчати й громадян Чехії, українців за національністю, і не створити з них якесь утворення», - додала міністр.

Як повідомляося, на прохання України Польща заохочуватиме українців повертатися додому для служби в армії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті