Чехія купуватиме боєприпаси для України за рахунок заморожених активів РФ

Частина коштів, отриманих від доходів від російських активів, заморожених в Європейському Союзі, буде використана для постачання боєприпасів в Україну у рамках ініціативи Чехії. Про це у вівторок повідомила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова, пише "Європейська правда".

За її словами, це ще одна демонстрація впевненості іноземних партнерів в ефективності чеського проєкту. 

"Частина доходів від заморожених російських активів в ЄС піде на постачання Україні боєприпасів, які закуповуватиме Чехія. Так вирішив Європейський Союз.

Таким чином, ми зможемо придбати для України ще сотні тисяч таких необхідних великокаліберних боєприпасів", – зауважила Чернохова.

"Це ще один доказ довіри наших союзників до Чеської Республіки і нашої ініціативи щодо боєприпасів. Це унікальна можливість підтримати Україну, використати ресурси, які спочатку належали Росії, і врятувати державні фінанси європейських країн", – додала вона.

Глава чеського відомства не стала уточнювати, скільки боєприпасів у такий спосіб зможе отримати Україна.

Раніше повідомляли, що чеська ініціатива здатна забезпечити для ЗСУ від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру на місяць. А до кінця року їхня загальна кількість має сягнути пів мільйона.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті