Чехія хоче на рівні ЄС скасувати тимчасовий захист для українців у разі перемир'я або закінчення війни

Українці в Чехії більше не зможуть отримати тимчасового захисту після того як в Україні оголосять припинення вогню або завершення війни. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан у коментарі Novinky.cz, - пише hromadske.

"Як би не закінчилася війна, ніхто не зможе сюди приїхати після її закінчення в межах інституту тимчасового захисту", — сказав він.

За його словами, необхідно запобігти другій хвилі, щоб у мирний час до країни не прибула велика кількість інших біженців, наприклад, чоловіків, які хотіли б приєднатися до своїх сімей, що вже проживають у Чехії.

У разі завершення бойових дій тимчасовий захист для українських біженців у Чехії закінчиться вже наступного дня, але вони все одно зможуть залишатися в країні певний період, наприклад рік або півтора.

Однак протягом цього часу їм доведеться перейти на звичайний режим проживання, яким користуються інші іноземці.

Загалом Чехія готує різні сценарії у разі припинення вогню в Україні.

"Ми разом із Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу, готуємо для цього документи. Ми хочемо, щоб це було завершено найближчими місяцями", — наголосив Ракушан.

Рішення має бути ухвалене на рівні всього Євросоюзу, вважає міністр. Він нагадав, що у країнах ЄС також мають створити центри для українських біженців, у яких їм допомагатимуть із поверненням на батьківщину.

Як повідомлялося раніше, Чехія продовжила захист біженців з України та заборонила надання громадянства росіянам.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті