"Били руками, ногами, кийками". Звільнений з полону "азовець" розказав про тортури з боку росіян

Звільнений у жовтні 2024 року захисник Маріуполя Андрій Третьяков в інтерв'ю "ОстроВу" розказав про тортури та знущання з боку росіян.

18 жовтня 2024 року відбувся черговий обмін полоненими. Додому повернулися 95 українців. Серед них – оборонець Маріуполя Андрій Третьяков, якого російські окупанти захопили в полон у травні 2022 року.

"Коли я потрапив в Оленівку, ставлення було більш-менш прийнятним. Так, нас нормально не годували, була проблема з санітарією, гігієною та водопостачанням. Але, в принципі, я не можу сказати, що ставлення було зовсім поганим. А от вже у Таганрозі були дуже ініціативні співробітники. Були тортури і знущання. Щоб ви зрозуміли, на поверсі, де була моя камера, один з наших хлопців загинув від виснаження. В камерах було дуже холодно, особливо взимку", - розказав він.

За його словами, в камері заходилось по 6 чоловік, а прогулянки дозволялися раз на тиждень.

"Прогулянка – раз на тиждень і тривала приблизно півтори-дві хвилини. Раз на тиждень нам давали воду, щоб помитися – також лише півтори хвилини, і не завжди була гаряча вода. Часто вона була просто холодною", - розказав Андрій Третьяков.

Він також згадав, що росіяни дуже погано годували полонених українців.

"Порції мізерні, а якість їжі настільки нижча за середню, наскільки це можливо. Протягом півроку основними стравами були гнила картопля та капуста, могло бути приблизно 3-4 картоплини на порцію", - сказав захисник Маріуполя.

Що стосується тортур, то росіяни постійно били ногами, руками, кийками, використовували шокер та "тапік" (польовий телефон з індуктивною котушкою).

"При цьому "тапік" не стидалися під’єднати до геніталій та до вуха. Це робилося з певною періодичністю, в середньому раз на тиждень під час допитів. Нас по одному забирали з камери і десь раз на тиждень допитували", - розказав він.

Зараз захисник Маріуполя Андрій Третьяков проходить реабілітацію та планує повертатись на фронт.

Як повідомлялося раніше, в Україні відкрили перший Центр реінтеграції для звільнених з полону військових.

Статті

Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Світ
21.11.2024
17:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті