"Били руками, ногами, кийками". Звільнений з полону "азовець" розказав про тортури з боку росіян

Звільнений у жовтні 2024 року захисник Маріуполя Андрій Третьяков в інтерв'ю "ОстроВу" розказав про тортури та знущання з боку росіян.

18 жовтня 2024 року відбувся черговий обмін полоненими. Додому повернулися 95 українців. Серед них – оборонець Маріуполя Андрій Третьяков, якого російські окупанти захопили в полон у травні 2022 року.

"Коли я потрапив в Оленівку, ставлення було більш-менш прийнятним. Так, нас нормально не годували, була проблема з санітарією, гігієною та водопостачанням. Але, в принципі, я не можу сказати, що ставлення було зовсім поганим. А от вже у Таганрозі були дуже ініціативні співробітники. Були тортури і знущання. Щоб ви зрозуміли, на поверсі, де була моя камера, один з наших хлопців загинув від виснаження. В камерах було дуже холодно, особливо взимку", - розказав він.

За його словами, в камері заходилось по 6 чоловік, а прогулянки дозволялися раз на тиждень.

"Прогулянка – раз на тиждень і тривала приблизно півтори-дві хвилини. Раз на тиждень нам давали воду, щоб помитися – також лише півтори хвилини, і не завжди була гаряча вода. Часто вона була просто холодною", - розказав Андрій Третьяков.

Він також згадав, що росіяни дуже погано годували полонених українців.

"Порції мізерні, а якість їжі настільки нижча за середню, наскільки це можливо. Протягом півроку основними стравами були гнила картопля та капуста, могло бути приблизно 3-4 картоплини на порцію", - сказав захисник Маріуполя.

Що стосується тортур, то росіяни постійно били ногами, руками, кийками, використовували шокер та "тапік" (польовий телефон з індуктивною котушкою).

"При цьому "тапік" не стидалися під’єднати до геніталій та до вуха. Це робилося з певною періодичністю, в середньому раз на тиждень під час допитів. Нас по одному забирали з камери і десь раз на тиждень допитували", - розказав він.

Зараз захисник Маріуполя Андрій Третьяков проходить реабілітацію та планує повертатись на фронт.

Як повідомлялося раніше, в Україні відкрили перший Центр реінтеграції для звільнених з полону військових.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті