Бундестаг з другої спроби таки проголосував за надання Україні ракет Taurus

Німецький парламент нарешті схвалив надання Україні далекобійних ракет Taurus. Відповідну резолюцію подала на голосування парламентська коаліція, повідомляє "Громадське" з посиланням на текст документа 22 лютого.  

Як повідомляється, німецькі парламентарі рекомендували надати «необхідні далекобійні системи озброєння та боєприпаси», щоб завдавати ударів по стратегічних об'єктах у далекому тилу росіян.

Крім того, там схвалили подальше посилення українських сухопутних військ бойовими броньованими системами та захищеними машинами.

За словами народного депутата Чернєва, формулювання про "зброю далекої дії» у тексті законопроєкту — це «езопова політична мова". Оскільки інших далекобійних ракет у Німеччини немає, то йдеться саме про Taurus.

Тепер цей законопроєкт має підписати німецький канцлер Олаф Шольц.

Як зазначається, цей документ подала парламентська коаліція. 

Нагадаємо, раніше сьогодні вже було голосування за законопроєкт про надання Україні Taurus, утім тоді його подавала опозиція. Зрештою, голосування за той законопроєкт провалилося: за постачання ракет проголосували лише 182 депутати, водночас проти виступили 480. Ще п'ятеро німецьких законодавців тоді утрималися.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті