Болгарія та Сербія запустили будівництво газопроводу, щоб зменшити енергозалежність від росії

У середу, 1 лютого, президенти Болгарії та Сербії Румен Радєв і Александр Вучич заклали перший камінь на будівництві газогону, що сприятиме зменшенню залежності країн від постачання пального з РФ. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Церемонія запуску будівництва відбулася в болгарському місті Костинброд. Лідери двох країн зустрілись у місці, де збудують один кінець 170-кілометрової гілки. 109 км цієї гілки газогону проходитимуть через Сербію.

Газогін матиме пропускну спроможність 1,8 млрд кубометрів газу на рік. Ним газ із Азербайджану постачатимуть до Західної Європи. Крім того, газогін надасть Сербії доступ до скрапленого природного газу, що надходить із портів у Греції.

На церемонії запуску будівництва газогону також була присутня європейська комісарка з енергетики Кадрі Сімсон.Проєкт із будівництва газогону коштує 85,5 млн євро. 25 млн євро надасть Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також 49,6 млн євро - ЄС у вигляді співфінансування. Решту коштів надасть Сербія.

Газогін є частиною ініціативи ЄС "Південний газовий коридор" зі зниження залежності від газу з РФ. Натомість газ надходитиме здебільшого з родовища Шах-Деніз, розташованого в Каспійському морі на території Азербайджану.

Як повідомлялося, росія майже 50 років будувала свій енергетичний ринок у Європі, який диктатор путін знищив менш як за 50 тижнів. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті