Близько 20 окупаційних колаборантів-силовиків з Луанщини отримали судові вироки з початку 2023 року - СБУ

За матеріалами СБУ судові вироки за колабораціонізм отримали близько 20 окупаційних "силовиків" з Луганської області у 2023-2024 роках станом на травень 2024 року. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 17 травня.

"У 2023-2024 роках слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях зібрали доказову базу та повідомили про підозру понад 40 так званим "прокурорам", "поліціянтам" та "митникам", які служать ворогу на тимчасово захопленій території Луганщини. Близько 20 окупаційних "силовиків" за матеріалами СБУ заочно отримали судові вироки. Їх визнано винними в колабораційній діяльності та заочно засуджено до 12 -15 років за ґратами", - йдеться в повідомленні.

 Зазначається, що робота з ідентифікації ворожих поплічників та документування їхніх злочинів триває. Зокрема, щойно підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України отримав колишній керівник ЦНАП у Новопскові, який перейшов на бік ворога і у квітні 2022 року вступив на службу до "прокуратури Новопсковського району ЛНР" у якості "помічника прокурора".

Фігурантами кримінальних проваджень також стали колишній працівник поліції Щастинського району, який зрадив присязі та нині працює в так званому "ОМВД РФ "Новоайдарський", а також екскерівник облуправління Укртрансбезпеки, який пішов на службу в рашистське "ГИБДД ЛНР". Слідчі СБУ продовжують досудове розслідування за цими та іншими фактами за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Зловмисникам загрожує до 15 років тюрми. 

Раніше повідомлялось, що підозру отримав начальник арештного дому "ЛНР" на базі Старобільського СІЗО Охріменко, який утримував цивільних у нелюдських умовах.

Крім того, ще троє "кар'єристів" з Луганщини, включаючи окупаційого "ексмера" Брянки й Сєвєродонецька Моргунова, отримали підозру за колабораціонізм у травні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті