Більшість біженців, які "рятуються" від війни в Польщі, приїхали з безпечних областей Західної України - дослідження 

Більшість біженців, які "рятуються" від війни в Польщі, приїхали з безпечних областей Західної України. Про це свідчать дані опитування, яке провів аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal

У сукупності шукачі тимчасового притулку з Хмельницької, Івано-Франківської, Львівської, Волинської та Рівненської областей становлять 30% українців, які в'їхали до Польщі.

З реально охоплених війною регіонів України лідером є Дніпропетровська область - 9,82%. Представники Харківської та Житомирської областей представлені в Польщі 5,29 відсотками. З Донецької області кількість біженців становить лише 2,77%, а з Луганської - трохи більше 1%.

Дослідження проводилося методом анкетного опитування, участь у якому взяли 1399 осіб.

Аналітики звертають увагу на зміну структури розподілу областей на початку повномасштабної війни і через майже два роки. Так, навесні 2022 року найбільше українців приїхало до Польщі з областей, які перебувають поблизу бойових дій. А взимку 2023 - 2024 року в Польщі серед опитаних переважна більшість трудових мігрантів, які використовують можливість виїжджати на заробітки в статусі біженців від війни.

Польський уряд відреагував на цю тенденцію і змінив правила захисту для українських біженців. Зокрема, було зафіксовано численні випадки, коли "біженці" виїжджають в Україну у відпустку або на свята, що свідчить про відсутність для них реальної небезпеки. Із жовтня 2024 року статус біженця для громадян України скасовуватиметься після їхнього виїзду з Польщі навіть на короткі терміни.

"Зміни дуже потрібні. Міжнародна фінансова допомога від держави має надаватися тільки хворим, залежним та інвалідам, переважно зі Східної України", - коментує анонсовані владою Польщі директорка Фонду Олени Гроховської Анета Жоховська.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті