Байден про мир: Росія більше ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупує Україну! 

Президент США Джо Байден в інтерв'ю журналу Time заявив, що мир в Україні буде можливий без вступу до НАТО, але з достатньою кількістю зброї, щоб захиститися від Росії. Про це йдеться в повній розшифровці, яку дало видання The Moscow Time.

Зокрема, наведено такі слова Байдена:

«Дивно, що ніхто про це не пише, про те, що сталося [за час війни в Україні]. Російська армія знищується. Ви не про це пишете. А вона була дійсно знищена. Це перше.

Друге. НАТО стала значно сильнішою, ніж була, коли я вступив на посаду. Я зібрав заново [альянс]. І не тільки я відновив НАТО, а й зробив її найсильнішим альянсом у світовій історії, зміг розширити його. Після однієї із зустрічей «сімки» в Європі я повернувся додому і зателефонував президенту Фінляндії - тому що коли я перед цим зустрічався з Путіним, той сказав, що хотів би бачити фінляндизацію НАТО. Я відповів, що він він доб'ється не фінляндизації НАТО, а натоїзації Фінляндії. Тоді всі подумали, що я збожеволів.

І знаєте, що було далі? Я це зробив. Я це зробив. Ми, як і раніше, найсильніша нація. У нас найпотужніший альянс. Але, на жаль, ми постійно уникаємо говорити про наслідки, які спричинить успіх Росії в Україні. [Путін говорить про вторгнення в Україну], що це частина відновлення СРСР. Ось у чому справа! Він хотів би повернутися в ті дні, коли, окрім НАТО, існувала й інша організація, [Варшавський договір], до якої входили Польща і всі інші. Але відтоді багато чого сталося, і ми змогли [зібрати нову НАТО]. До речі, ми витратили багато грошей в Україні, але Європа витратила більше грошей, якщо рахувати Європу разом узяту, на боротьбу проти Росії.

Мир в Україні буде виглядати так, що Росія більше ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупує Україну. Ось як буде виглядати мир. Але це не означає, що [Україна] обов'язково стане частиною НАТО. Це означає, що ми налагодимо [з Україною] такі самі відносини, як і з іншими країнами, куди ми постачаємо зброю, - щоб усі вони могли себе захистити. Я не готовий підтримати натоїзацію України.

Я загалом провів місяць в Україні, коли був сенатором і віцепрезидентом. Я бачив там значну корупцію. Це справді дуже складна проблема.

Але якщо ми коли-небудь дозволимо, щоб Україна зазнала поразки, запам'ятайте мої слова: ви побачите, як піде Польща, як підуть усі країни, розташовані вздовж нинішнього кордону Росії, від Балкан до Білорусі, як їм усім доведеться самим влаштовуватися».

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті