Аудит виявив у ДонНУ у Вінниці порушень на 12 мільйонів. Колишнє керівництво ні в чому собі не відмовляло

Порушень на понад 12 млн грн виявлено в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса протягом 2019-2023 років. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області. 

Протягом 2019-2022 років та січня - квітня 2023 року Університет здійснював видатки на оплату за спожиті комунальні послуги та оплату праці працівників виключно за рахунок коштів державного бюджету, що спричинило необґрунтовані видатки на загальну суму 10,8 млн гривень.

Тоді як протягом останніх 4 років на контрактній основі в Університеті навчалося в середньому близько 800 студентів.  Кошти, які вони сплачують за навчання, спрямовуються до спеціального фонду кошторису Університету і мали б використовуватися, зокрема, на згадані видатки.

Крім того, аудит засвідчив, що екс-ректор сам собі виписував премії та надбавки, а своїм співробітникам, які обіймали керівні посади, оформлював договори на надання послуг, хоча ці послуги входили до їхніх посадових обов'язків. На це було спрямовано понад 350 тис. грн бюджетних коштів.

Крім того, були випадки оплати праці наукових співробітників за невідпрацьований час і сумісників, у той час, коли вони перебували у відрядженнях за основним місцем роботи. За допущені порушення законодавства з фінансових питань до адміністративної відповідальності притягнуто чотирьох посадових осіб Університету.

Матеріали заходу державного фінансового контролю передано на розгляд правоохоронного органу.

У зазначений у результатах аудиту період ректором ДонНУ імені Василя Стуса був професор Роман Гринюк.  У квітні 2023 року він залишив свою посаду. Новим керівником вишу-переселенця було обрано професора Іллю Хаджинова.

 

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті