Аудит виявив у ДонНУ у Вінниці порушень на 12 мільйонів. Колишнє керівництво ні в чому собі не відмовляло

Порушень на понад 12 млн грн виявлено в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса протягом 2019-2023 років. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області. 

Протягом 2019-2022 років та січня - квітня 2023 року Університет здійснював видатки на оплату за спожиті комунальні послуги та оплату праці працівників виключно за рахунок коштів державного бюджету, що спричинило необґрунтовані видатки на загальну суму 10,8 млн гривень.

Тоді як протягом останніх 4 років на контрактній основі в Університеті навчалося в середньому близько 800 студентів.  Кошти, які вони сплачують за навчання, спрямовуються до спеціального фонду кошторису Університету і мали б використовуватися, зокрема, на згадані видатки.

Крім того, аудит засвідчив, що екс-ректор сам собі виписував премії та надбавки, а своїм співробітникам, які обіймали керівні посади, оформлював договори на надання послуг, хоча ці послуги входили до їхніх посадових обов'язків. На це було спрямовано понад 350 тис. грн бюджетних коштів.

Крім того, були випадки оплати праці наукових співробітників за невідпрацьований час і сумісників, у той час, коли вони перебували у відрядженнях за основним місцем роботи. За допущені порушення законодавства з фінансових питань до адміністративної відповідальності притягнуто чотирьох посадових осіб Університету.

Матеріали заходу державного фінансового контролю передано на розгляд правоохоронного органу.

У зазначений у результатах аудиту період ректором ДонНУ імені Василя Стуса був професор Роман Гринюк.  У квітні 2023 року він залишив свою посаду. Новим керівником вишу-переселенця було обрано професора Іллю Хаджинова.

 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті