«Ми не будемо робити предметом переговорів щось на кшталт короткочасного «заморожування». Російські ЗМІ про Україну

Голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко, розмірковуючи в інтерв'ю газеті «Аргументы и факты» щодо перспективи мирних переговорів з Україною, почала з жорсткого засудження Біловезьких угод. Вона однозначно назвала їх «змовою» і наголосила, що «підписання Біловезьких угод і те, що зараз відбувається в Україні, - прояви одного й того самого процесу, однієї й тієї самої політики». «Які мають своєю основою органічне багатовікове прагнення західної еліти завдати стратегічної поразки нам як цивілізації», - суворо проголосила вірна соратниця Путіна...

«Ймовірно, що ймовірно …»

Переконуючи «Аргументы и факты» в підступності Заходу, Матвієнко самовпевнено узагальнює: «Неважливо, як ми називаємося - Російська імперія, Радянський Союз або Російська Федерація. Вони хочуть, щоб, в ідеалі, нас узагалі не було. З цією думкою живуть. І намагаються використовувати будь-які шанси».

Відповідаючи на запитання, «чому саме з України стали робити «анти-Росію», Матвієнко за кремлівською традицією цинічно спотворює історичні реалії: «Не зовсім правильно думати, що після 1991 року вибір припав саме на Україну. Захід, отримавши такий історичний шанс, розгорнув свою діяльність, насправді, по всьому периметру. І пішли криваві події і в Середній Азії, і на Кавказі, і в Придністров'ї. Вони підпалили відразу і скрізь. Звичайно, запустили роботу і на Україні»...

Перестрибнувши в день сьогоднішній, Матвієнко говорить про ймовірність перемовин з мирного врегулювання з Україною вкрай обережно і наголошує, що «висловлює винятково особисту думку»: «Вважаю, ймовірність того, що буде реальна спроба почати такі перемовини і зустрічі у 2025 році, значно вища, ніж ймовірність того, що таких спроб зроблено не буде. Це, повторюю, мій особистий прогноз. Що буде далі - подивимося».

Матвієнко, звісно, переконана, що «серйозна ескалація, яку зробила адміністрація США, що йде, з великою ймовірністю позначиться на потенційних переговорах».

«Вони дуже розраховують, що внаслідок їхніх провокаційних дій або ситуація повністю вийде з-під контролю, і переговори стануть неможливими - але я в це не вірю, думаю, до цього не дійде, - або починати переговори сторонам доведеться навіть не з нуля, а з негативних значень. Це більш робоча версія. Завдання - ускладнити, затягнути... А там, далі, може, сподіваються дотягнути до проміжних виборів в Америці. Може, ще спробують якісь сценарії... Загалом, якщо команді Трампа вдасться найближчим часом увійти в переговори, це ще не буде нічого значити. Тому що глибинна держава після цього спрямує всі свої зусилля на те, щоб перешкодити досягненню результату на цьому треку. Тож лідерам потенційного переговорного процесу з того боку доведеться проявити певні сильні якості. Наскільки вони будуть до цього готові - не знаю», - невизначено висловлюється Матвієнко.

Однак далі наполягає, що «в такому нестійкому, ненадійному внутрішньоамериканському контексті, яким він бачиться в найближчій перспективі, ми не маємо і не будемо робити предметом переговорів якісь одноденні напівзаходи, угоди незрозумілого статусу, обговорювати щось на кшталт короткочасного «заморожування»  і так далі...».

«...Нам, особливо в поточній ситуації, не потрібно озиратися на Вашингтон і зупинятися в очікуванні будь-якого розвитку подій там... Жодна далекобійна зброя Заходу не змінить ситуацію на полі бою. Тому що, за словами нашого Верховного Головнокомандувача, наше озброєння значно перевершує ті ракети, які поставляються режиму Зеленського», - войовничо заявляє Матвієнко.

 «Валіза для Зеленського»

«Комсомольская правда» очікувано їдко написала про візит німецького канцлера Олафа Шольца до Києва до «простроченого»  українського узурпатора Зеленського».

«Вранці понеділка на залізничному вокзалі Києва з вагона на перон молодцевато зістрибнув канцлер ФРН Олаф «ображена ліверка» Шольц. Ну гаразд, гаразд, не зістрибнув, а просто вийшов, та йому й важко було б стрибати з вагона з такою важкою валізкою в руках, яку він не довірив нікому, а тому й ніс її сам... Дехто одразу ж припустив, що в металевій валізі Шольц привіз Зеленському гроші, але, помилуйте, велика сума в неї просто не влізе, якщо, звісно, там не якісь казначейські зобов'язання, що можуть коштувати кілька мільйонів на кожному аркуші паперу. Ні, найімовірніше, це була звичайна «тривожна валізка», які беруть із собою у відрядження або прихоплюють у разі втечі. Останній, до речі, незабаром може стати обов'язковим атрибутом Зеленського, оскільки він почав реально усвідомлювати, наскільки далеко його «союзники» готові допомагати Києву», - уїдливо пише кремлівська газета.

І стверджує, що новий Верховний представник ЄС з питань міжнародних відносин Кая Каллас у Києві «фактично виступила проти завершення конфлікту на Україні».

«Скільки їх уже пройшло повз нас, таких ось представників, які вже майже три роки стверджують вмовляють, що ракет і снарядів у Росії залишилося на 2-3 місяці (тижні), що санкції через місяць порвуть російську економіку, що Україна неодмінно переможе. Єврокомісари нові, а пісні співають все ті ж старі», - із сарказмом продовжує «КП».

Газета цитує слова Володимира Зеленського про те, що «в України немає сил, щоб у військовий спосіб повернути всі території, які захопила РФ», що «справді потрібно знайти дипломатичні рішення», і що дипломатичні кроки Київ зробить «тільки тоді, коли ми знатимемо, що ми достатньо сильні, щоб Росія не змогла почати нову агресію проти України».

«Для цього він знову і в цій бесіді закликав запросити Україну в НАТО. А до того моменту, виходить, якщо слідувати логіці Зеленського, Україна буде воювати? Тобто, по суті, він констатував, що і його якийсь новий погляд не несе жодних змін для долі Незалежної. Тому що Україна ніколи не буде сильнішою за Росію. А це означає, що «прострочений» Зеленський буде посилати ЗСУ в бій проти Росії до повного знищення України», - злиться «КП».

«Так що там щодо валізки? Ах, так, якщо Олаф виїжджатиме з Києва без неї, тоді точно привіз валізу Зеленському, щоб той поклав усе найнеобхідніше під час втечі», - відверто злісно підсумовує кремлівська газета.

«Новий спосіб обдурити»

«Московский комсомолец» розповів чергову «новину» - «Київ тестує новий спосіб обдурити Кремль».

«Менш хороша - саме менш хороша, а не однозначно погана - новина полягає в тому, що Зеленський готується до «великих торгів». І робить він це, як заведено в Києві, з прицілом на те, щоб слівчити. Зеленський, нарешті, визнав очевидне: в України не вистачає сил і ресурсів для того, щоб «перемогти Росію» і «повернути території» силовим шляхом. Перша особа київського режиму висловлює готовність робити ставку на дипломатію. А «дипломатія» в розумінні офіційного Києва - це, як відомо, розводки і підстави. Сенс чергової комбінації Зеленського в тому, щоб переконати Москву погодитися з ідеєю припинення бойових дій з подальшим вступом України до складу НАТО з умовою, що до Києва не буде застосовуватися горезвісна п'ята стаття статуту альянсу про колективну самооборону», - розшифровує «МК».

І продовжує: «Звучить як щось абсолютно божевільне - або, якщо використовувати більш специфічне формулювання, як «пристрасна ніч кохання з кастратом». Статут НАТО складається всього з чотирнадцяти пунктів. І ключовим із них є саме п'ятий. Якщо висловлюватися зовсім грубо, то без п'ятої статті немає НАТО - альянс перетворюється на щось абсолютно амебне і безглузде. Але за всієї їхньої зовнішньої безглуздості дії Зеленського безглуздими й амебними не назвеш. Київський начальник хоче виступити в ролі того самого «колобка», який пішов і від дідуся, і від бабусі, і від зайця з вовком. Ідея Зеленського сформульована нарочито розпливчасто. Але її сенс полягає в тому, щоб накрити «парасолькою» НАТО ту частину території України, яка, як і раніше, перебуває під контролем офіційного Києва. При цьому від претензій на нові території Росії київський глава не відмовляється. Він лише «милостиво» погоджується на те, щоб на ці території п'ята стаття статуту НАТО не поширювалася. На думку Зеленського, це має заспокоїти ті країни західного світу, які не бажають втягуватися в прямий збройний конфлікт із Росією».

«МК» зарозуміло допускає: «Така постановка питання ніяк не поєднується з ключовою вимогою Москви - про нейтральний статус України. Але було б дуже дивним, якби Київ вступав у процес великих торгів, висунувши умови, які є повністю прийнятними для Росії. Ми маємо справу зі стартовою або, якщо висловитися дещо по-іншому, запитною позицією офіційного Києва. Фінальна переговорна позиція Зеленського може бути зовсім іншою. У дипломатії високого рівня діють ті самі закони, що й під час обговорення з потенційним роботодавцем розмірів своєї майбутньої зарплати - проси багато, але тримай в умі можливість опуститися до того рівня, який ти вважаєш прийнятним».

«До якого саме рівня готовий опускатися Зеленський - ми не знаємо. І сам Зеленський, можливо, теж поки що не знає. Усе залежатиме від конкретних обставин, які зараз дуже складно прорахувати. На даному етапі ми знаємо лише те, що Трамп і Путін налаштовані на конструктивну розмову один з одним... Крім «майбутньої адміністрації» Москві просто ні з ким розмовляти у Вашингтоні. Інша справа, що успіх цього майбутнього діалогу поки аж ніяк не гарантований», - плутано підсумовує «МК».

«За вирахуванням Галичини»

«Оглядач» кремлівського телеканала «Царьград» такий собі Сергій Латишев передбачає, що «мирний» варіант закінчення війни в Україні «більш імовірний».

«Природно, це буде «заморозка». Тому що створити дружню Україну там, де не буде влади Росії, практично неможливо. Найголовніше - нейтральний статус нової України, її нечленство не тільки в НАТО - неформально, на жаль, вона вже там, - а й у ЄС, на чому раніше Москва чомусь не наполягала», - міркує «оглядач».

Він вважає, що в цьому випадку Росія «не повинна задовольнятися пірровою перемогою».

«Але бути готовою до приєднання інших територій, за вирахуванням Галичини. А це станеться, коли Київ і Захід почнуть шахраювати і зривати домовленості. І є ризик повторення «Мінська-2», коли Україна використовувала мирну угоду як відстрочку для створення нової армії», - застерігає Латишев.

І радить: «Якщо ж спроби домовитися проваляться, що цілком можливо, потрібно напружитися і йти до Дніпра. Тоді все найкраще в Україні опиниться на нашому березі. Одесу шкода, бо втратимо її надовго, Придністров'я - теж, але тільки в цьому разі Росія уникне стратегічної поразки. А коли-небудь повернемо і втрачене».

Позицію Латишева поділяє такий собі «політолог» Олексій Ярошенко, але пропонує подивитися на те, що відбувається всередині Росії, де «з кінця 2022 року західні спецслужби, природно, у тісній співпраці з українськими центрами інформаційно-психологічних операцій... щодня роблять так, щоб тут, у Росії, розгойдувати внутрішньополітичну ситуацію».

«США стали розгойдувати протилежний табір - так званих розсерджених патріотів. Тепер вони потрапили під приціл інформаційно-психологічного впливу з боку Заходу. Так, у цієї групи людей є цілком справедливі вимоги і невдоволення, це зрозуміло. Що багато чого могло б іти зовсім по-іншому. Але Захід, українські спецслужби і фахівці в інформаційній війні навмисно підбурюють цю групу людей і створюють якісь фейкові речі. А якщо не фейкові, то тиражують. Тому робота з цією групою людей ведеться. Від ідей підняти на радикально патріотичний майдан, радикально патріотичні протести Захід і Україна не відмовилися і в щоденному режимі намагаються підливати масла у вогонь», - застерігає Кремль Ярошенко.

Він розмірковує про якісь «українські еліти». «Життя цих людей до початку СВО було тісно пов'язане із Заходом через активи, нерухомість, ділові зв'язки тощо. Найрадикальніші та найпослідовніші представники цієї еліти вже втекли з Росії. Найпослідовніший, напевно, був Анатолій Чубайс, колишній глава «Роснано»... І ті, хто не втік, вони притихли. Зараз вони вже зрозуміли, що як раніше не буде, найімовірніше, але можна собі підстелити соломку в прийдешньому світі, яким рано чи пізно закінчується війна. Якщо зараз підшуршати і допомогти західним партнерам і українським партнерам, які перебувають у їхній залежності, вибити для України більш вигідні умови», - каже Ярошенко, не називаючи жодних інших імен із вигаданих ним «українських еліт».

«З боку цих людей немає якогось особливого переживання з приводу України - їм більше важливі їхні корисливі інтереси. За великим рахунком, їм плювати і на Україну, і на Росію. Але якщо це вигідно, якщо Захід пообіцяв їм якісь плюшки, вони будуть це робити», - запевняє Ярошенко.

Він визнає: «Заходу важливі ці більш вигідні умови для України в постконфліктний період. Тому що йому важливо, щоб вона залишалася сильним і потужним знаряддям проти Росії. Тому вони і хочуть зараз короткого перепочинку. Щоб перезібрати її за 5-10 років у політичному сенсі, у військово-технологічному, у суспільно-ідеологічному. Тобто загартують їх ще більшою ідеологією, створять міцну політичну систему авторитарного характеру. І природно, качають озброєння. На це 5-10 років треба».

«Але для цього треба, щоб Україну зараз повністю не добили і в неї були сильні залишки. Ось для цього треба впливати на наші еліти, які лобіюватимуть не повне знищення київської влади, а скажуть: так, знаєте, цілком нормально, якщо ми доб'ємося того, що київська влада амністує або відмовиться офіційно від нацистської ідеології. І це такі навіть не напівзаходи, а псевдозаходи», - явно невпевнено підсумовує «політолог».

Огляд підготував Михайло Карпенко, «ОстроВ»

Статті

Країна
04.12.2024
16:25

Медведчук, Курченко, Клименко та інші. Що там у "колишніх"?

Не можна сказати, що на Донбасі С.Курченко займався знищенням промисловості, а в росії, навпаки, її розвиває. Розвивати поховальний менеджер не може за визначенням.
Світ
03.12.2024
19:52

«Ми не будемо робити предметом переговорів щось на кшталт короткочасного «заморожування». Російські ЗМІ про Україну

Жодна далекобійна зброя Заходу не змінить ситуацію на полі бою. Тому що, за словами нашого Верховного Головнокомандувача, наше озброєння значно перевершує ті ракети, які поставляються режиму Зеленського
Донбас
02.12.2024
16:00

Наша ціль – продовжити історію ДонНТУ. Як донецький виш тричі починав все з початку

Поняття механізму «переміщений університет» було дуже незрозуміле, в першу чергу для самої держави. Десять років тому ми проходили цей шлях одними з перших.
Всі статті