Країни Євросоюзу погодили граничну ціну на газ. Рівень значно нижче, ніж пропонувалося у листопаді

Країни Європейського Союзу погодили граничну ціну на газ розміром 180 євро за МВт-год, що приблизно дорівнює $2100 за тисячу куб. м. Про це повідомило постійне представництво Польщі в ЄС, - пише "Ліга".

"Ми вітаємо домовленість міністрів Євросоюзу щодо обмеження ціни на газ у 180 євро/МВт-год, яке включає обмеження для всіх європейських хабів", – йдеться в повідомленні.

Гранична ціна встановлена на набагато нижчому рівні, ніж пропонувала Європейська комісія в кінці листопада.

План, який запропонувала Європейська комісія, передбачав обмеження максимальної ціни на газ на рівні 275 євро за МВт-год (трохи нижче $3000 за тисячу куб. м за тодішнім курсом). Пізніше Чехія запропонувала обмежити ціну на рівні 264 євро, потім почали говорити про поріг у 220 євро за МВт-год (менш ніж $2500 за тисячу куб. м).

Велика група країн Євросоюзу на чолі з Бельгією, Італією, Грецією та Польщею наполягали на тому, щоб поріг був ще нижчим.

Деякі інші країни, зокрема Німеччина, Нідерланди, Австрія, Угорщина, виступали проти будь-якого обмеження цін. Вони вважають, що в умовах, коли ЄС намагається диверсифікувати джерела постачання газу, європейський ринок повинен залишатися конкурентним.

Якщо гранична ціна буде занадто низькою, постачальники просто переорієнтують потоки зрідженого газу туди, де покупці готові пропонувати вищу ціну, вважають критики обмеження ціни.

За даними агентства Reuters, Німеччина на підсумковому обговоренні проголосувала за обмеження ціни, хоч і була раніше проти.

Агентство також пише, що обмеження ціни почне діяти з 15 лютого.

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті