Під Мінськом зафіксовано два літаки МіГ-31 та контейнер, ймовірно, для зберігання ракет "Кінджал" (ФОТО)

На аеродромі Мачулищі під Мінськом зафіксовано два літаки МіГ-31 і контейнер, ймовірно, для зберігання ракет "Кинджал", які РФ називає гіперзвуковими. Про це йдеться у звіті розвідки Великої Британії,  - пише  LIGA.net.

Знімок був зроблений 17 жовтня. На ньому видно два літаки МіГ-31 та великий контейнер, укріплений земляним валом. Ймовірно, в ньому зберігають ракети "Кинджал".

РФ використовує ці ракети з 2018 року, але раніше не розгортала їх у Білорусі. Росія застосовувала "Кинджали" на війні проти України, однак запаси цих ракет, ймовірно, сильно обмежені.

За дальності 2000 км розміщення "Кинджалів" у Білорусі дає мало переваг РФ у війні проти України, зазначають розвідники.

Найімовірніше, Москва перекинула ці ракети для сигналу Заходу та демонстрації Білорусі як співучасниці у війні.

Росія характеризує ракети "Кинджал" як гіперзвукові. Однак, по суті, це прироблена до літака ракета "Іскандер", пояснював для LIGA.net експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк.
Армія РФ вранці 31 жовтня завдала масованого ракетного удару по енергетичній інфраструктурі України. Були прильоти до різних регіонів, зокрема під Києвом.

ППО збила 45 ракет із 55 запущених.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті