На Львівщині — оперативна зміна влади. Перестановка доданків?

21 грудня Президент України Віктор Янукович оперативно змінив владу на Львівщині: звільнив голову Львівської облдержадміністрації Василя Горбаля  і призначив на його місце Михайла Цимбалюка, тепер вже колишнього губернатора Тернопільщини.  

Передумови до звільнення губернатора Львівщини були, проте все ж відставка вийшла дещо несподіваною. До речі, у розкладі роботи Львівської ОДА на цей тиждень навіть натяку не було на можливі кадрові зміни: зокрема, було заплановано, що в п’ятницю, 24 грудня, Василь Горбаль як голова ЛОДА проведе прийом громадян і візьме участь у заходах візиту на Львівщину міністра закордонних справ Костянтина Грищенка.   

Експерти зараховують до причин звільнення Василя Горбаля низький результат Партії регіонів на виборах до Львівської облради, де регіонали отримали лише десяток представників зі 116. Більше того, екс-губернатор не зумів налагодити діалогу ні з депутатами попереднього скликання облради (які висловили йому недовіру), ні з депутатами нового скликання.  

А після місцевих виборів 31 жовтня цього року Василь Горбаль не зміг консолідувати навколо ПР депутатів з інших фракцій і «просунути» на посаду голови Львівської облради «свою» людину.  

Також не можна не відзначити дещо напружені відносини Василя Горбаля з місцевими регіоналами, зокрема головою Львівської обласної організації Партії регіонів, нардепом Петром Писарчуком, який після президентських виборів теж претендував на посаду голови Львівської ОДА.   

Хоча під час представлення нового губернатора Василь Горбаль лише подякував за співпрацю. «Вісім місяців це надзвичайно короткий термін для того, щоб ближче познайомитись з усіма. Але хочу сказати, що мені було надзвичайно комфортно і добре працювати з усіма. З багатьма склалися надзвичайно хороші стосунки. Думаю, що й надалі ці відносини будуть зберігатися. Тут я був вдома, тут я є вдома», — сказав він, повідомили кореспондента «ОстроВ» у прес-службі Львівської ОДА.  

До речі, ще раніше політексперти припускали, що посада голови Львівської ОДА  — політичне «заслання» для Василя Горбаля. А із заслання можна рано чи пізно повернутись, тож, вочевидь,  саме тому Василь Горбаль так і не позбувся мандата народного депутата та був сумісником, що заборонено законодавством. Депутатський мандат був запасним аеропортом, на який Василь Горбаль врешті-решт приземлився.   

Сам Василь Горбаль коментуючи своє звільнення був небагатослівним, лише повідомив, що 20 грудня під час зустрічі з Президентом України було прийнято рішення про його подальшу роботу у парламенті. Тож Василь Горбаль повертається в рідну стихію до Києва, як це раніше зробив екс-голова Тернопільської ОДА Ярослав Сухий.  

Водночас для Михайла Цимбалюка це вже друге повернення на Львівщину. В 2007 році та в 2010 році він працював на посаді начальника управління МВС у Львівській області. А до «переводу» на Львівщину 21 грудня Михайло Цимбалюк очолював Тернопільську ОДА.  

Офіційне представлення нового голови Львівської облдержадміністрації відбулось 22 грудня у сесійному залі Львівської облради. Губернатора представив віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко.  

Під час офіційних заходів Михайло Цимбалюк заявив, що працюватиме так, «щоб львів'янам було не соромно було, що я працюю на цій посаді». «Я впевнений, що мені вдасться тут реалізувати своє життєве кредо. Працювати перший день — як останній, і останній — як перший. Сподіваюсь, що мені не соромно буде звітуватись за свою роботу», — сказав він, повідомили кореспондента «ОстроВ» у прес-службі Львівської ОДА.  

Водночас новий губернатор пообіцяв налагодити конструктивну співпрацю з обласною радою (що не вдалось його попереднику). «Сподіваюсь на підтримку депутатського корпусу. Переконаний, що ми повинні об'єднатися навколо тих проблем, які сьогодні існують. Це велика відповідальність — очолити Львівщину, яка, як і завжди, виношувала перша багато соціально-політичних подій, вона є землею тих людей, які сьогодні є елітою краю», — сказав Михайло Цимбалюк. 

Натомість голова Львівської облради, свободівець Олег Панькевич не так оптимістично налаштований. За його словами, обласна рада відповідно реагуватиме на дії губернатора і не відкидає можливості висловлення останньому недовіри.  «Звичайно ж, якщо новий голова Львівської ОДА буде погано працювати, ігноруватиме рішення ради, порушуватиме законодавство, виконувати політичні, я наголошую, не господарські, а саме політичні вказівки центральної влади, тоді рада буде відповідно реагувати на такі дії», — сказав Олег Панькевич, повідомляє «Гал-інфо».  

Тож виглядає на те, що зі зміною влади протистояння між Львівською ОДА та облрадою не припиниться, зміняться лише дійові особи. Адже наразі «Свобода» та націонал-демократи у Львові не бажають йти на відкриту співпрацю з «режимом Януковича»…  

Олександр Сніжинський, «ОстроВ»

Статьи

Мир
05.02.2025
14:00

«Почему бы не сформировать украинское правительство в изгнании?». Российские СМИ об Украине

«России нужен не замороженный конфликт, не просто прекращение военных действий, а подлинный мир, который можно было бы заключить на международной конференции, ее можно было бы назвать «Ялта-2»
Донецк
04.02.2025
22:20

«Князь»: Хочешь выжить и победить – научись штурмовать!

И вдруг – автоматная очередь прошла почти между нами, но чуть выше! Где он спрятался?! Догадка была правильной: в полевом туалете. Оттуда и лупил из калаша. Ну, «Мурчик» дал в ответ. Кричу: «Сдавайся!». А тот: «Я свой!».
Страна
03.02.2025
16:00

Гривня: проверка на прочность

Понятно, что при таком раскладе, когда национальная денежная единица держится только на зарубежной финподпитке – как-то сложно говорить о ее стабильности и прогнозировать "светлое будущее".
Все статьи