Інтер'єр з акцентом на українську культуру: народні мотиви в сучасному дизайні

Використання народних мотивів в оформленні житлових приміщень - це свіжий подих в світі сучасного дизайну. І якщо раніше в топі популярності були такі етнічні стилі, як японський, африканський та кантрі, то зараз особливою популярністю користуються українські традиційні інтер'єри. Практика показує, що немає чіткого визначення національних ідей при створенні ідеального дизайну будинку чи квартири, адже в різних регіонах існують власні варіації, хоча і спільні риси в цих напрямках теж існують.

Основні риси інтер’єру в українському стилі

Хоча сучасний дизайн інтер'єру активно повертається до першоджерел української культури, в чистому виді подібні оформлення майже не використовуються. Вдалим рішенням вважається продумане поєднання елементів національної культури з модними світовими тенденціями. І найчастіше професіонали використовують наступні дизайнерські прийоми:

  1. Вибір натуральних матеріалів. Український стиль можна вважати екологічним, адже в його основі лежить використання виключно натуральних природних матеріалів. Звичайно, зараз ніхто вже не буде обмазувати дім глиною та вкривати дах соломою, але сучасні еко-матеріали теж здатні імітувати подібні оздоблення та створювати автентичні інтер'єри.
  2. Традиційні кольори основи. Зазвичай, українські хати оброблялися білим вапном, яке ставало основою для подальшого кольорового розпису. Тому і зараз в якості основного кольору використовуються світлі відтінки: білий, бежевий чи кремовий, хоча все ж краще взяти сучасні стійкі фарби.
  3. Дерево та камінь, як топові матеріали. Ще одним популярним матеріалом в традиційних етнічних оформленнях вважається натуральне дерево, яке в поєднанні з каменем допомагає створити довговічний інтер'єр. Але експерти відмічають, що не варто занадто захоплюватися такими матеріалами, адже при надмірному використанні простір може виглядати холодним і незатишним.
  4. Оригінальний український розпис. Центральним акцентом в українському дизайні вважається яскравий традиційний розпис, який можна використовувати як в якості декору стін, так і для оздоблення більш дрібних декоративних елементів: покривал, штор, оббивки меблів та драпірування.

Цікаво, що для різних регіонів України характерні різні візерунки та кольорові поєднання. Тому при створенні індивідуального дизайну можна підібрати унікальний, який буде неповторним елементом майбутнього житла.

Адаптація українськи течій для окремих елементів декору

Якщо є бажання додати в інтер'єр квартири чи дому щось дійсно традиційне, але в основі все ж залишиться сучасний стиль, варто звернути увагу на додаткові декоративні елементи. Наприклад чудовим вибором стане український текстиль: фіранки, скатертини, подушки чи пледи, або ж справжні вишиті рушники. Такі деталі допоможуть створити атмосферу затишку та комфорту, а також прикрасити дім під час святкувань та сімейних зустрічей.

Для спальних кімнат відмінним рішенням будуть українські ткані килими та теплі покривала. Ці елементи неймовірно привабливі візуально та надзвичайно практичні у використанні. Більш того класичні українські безворсові килими стали топовим трендом не тільки вдома, але за кордоном - відомі світові дизайнери використовують їх при створенні неповторних аутентичних інтер'єрів.

Більш витонченим та незвичайним рішенням при декоруванні приміщення можуть стати предмети із дерева з оригінальною різьбою. Українці здавна прикрашали помешкання унікальними рельєфами, вензелями та рослинними орнаментами, а сучасному дизайну такі різьблення додадуть самобутності та неповторності.

А щоб максимально наблизитися до культури предків, досвідчені професіонали радять звернути увагу на український антикваріат. Навіть серед простих у використанні речей є справжні витвори мистецтва, які зроблять помешкання яскравим та неповторним. Наприклад, розписний посуд стане окрасою будь-якої кухні чи їдальні, а чудові мальовані картини прикрасять спальню чи вітальню. Тому не варто обмежувати себе в бажанні додати до дизайну народних ноток, головне - детально та ґрунтовно вивчити доступні матеріали та творчі рішення.

Статті

Донецьк
18.10.2024
11:40

Можливості, які втрачені через війну. Як у Донецькій області відбувається земельна реформа

Попри наближення лінії фронту місцеві аграрії зібрали врожай та, навіть, посіяли озимі на тих ділянках, де це було можливо і в значно меншій кількості. Проте ворог неминуче просувається, захоплюючі все більше території області. Рано чи пізно треба...
Країна
17.10.2024
10:00

Агросектор України: мінна загроза

Ще у 2014 р. Уакраїна увійшла до п'ятірки країн з найбільшою замінованою територією. Сусіди за рейтингом: Сирія, Афганістан, Ємен та М'янма. Після повномасштабного рашистського вторгнення у 2022 р. ми очолюємо цей сумний список.
Світ
16.10.2024
07:41

«Наші війська вже підійшли до Миргорода». Російські ЗМІ про Україну

Ніхто не гарантує, що всі країни єдиним фронтом стануть на захист члена НАТО... Для самого альянсу немає жодної причини включати в себе Україну. Він і так користується нею як своїм плацдармом, не несучи при цьому жодної відповідальності.
Всі статті