Про історію у Дніпрі, Нацполіцію та хамство на дорогах

Історія в Дніпрі показала, з одного боку, що всі ці «забави» з хамством і опором, а також хамським опором щодо патрульних можуть завжди закінчитися плачевно. Людина зі зброєю та повноваженням на її застосування – це не хлопчик для биття, забав чи персонаж для роликів. Він на роботі. І треба пам'ятати, що все це будь-якої миті може закінчитися погано для тих, хто грає в ці ігри або не розуміє всієї повноти відповідальності, при спілкуванні зі співробітником правоохоронного органу.

Є багато механізмів оскаржити поведінку патрульного, якщо вважаєш, що він не мав рації. Тим більше, зараз у них у всіх є камери, а всіх інших є телефони. Але «смикати за вуса» людину зі зброєю ніколи не потрібно. Думаю, багато порушників і любителів подібних розваг після цього випадку замисляться.

Є й інший бік питання. Правомірність, допустимість та необхідність застосування вогнепальної зброї. З цього приводу є стаття 46 Закону України «Про поліцію», де чітко прописані підстави застосування. Але завжди є людський чинник. Потрібно іноді за секунди оцінити обстановку і прийняти рішення. Бувають ситуації очевидні, коли все більш-менш зрозуміло, а бувають спірні в момент їх прийняття, і поліцейський, приймаючи рішення в даному випадку, бере на себе відповідальність за це рішення. Помилка дуже дорого коштує. І тут я далі міркую.

Мені подобаються молоді, чесні, гарні поліцейські. Вони справді змінили ставлення людей до поліції. Але бувають ситуації, коли потрібний і життєвий і службовий досвід, міцні нерви та адекватність. Але досвід також різний буває. Можна рік просидіти на лаві запасних у «Реалі», але при цьому мати в активі рік гри за найтитулованіший клуб світу. Або знаєте, як їхати машиною. Коли все добре і дорога порожня і пряма, будь-хто поїде, а от клас водія проявляється у складних, екстремальних і критичних ситуаціях.

Є люди, які в екстремальних ситуаціях губляться та приймають неправильні рішення. І це треба враховувати. У тому числі, за допомогою психологів та різних інших перевірок. Але думаю все це і так все є. Я зараз не про цей випадок, я загалом.

З цієї нагоди нехай ступінь винності чи правомірність визначає суд. Думаю, що керівництво Національної поліції зробить із цієї ситуації висновки і посилить вимоги до співробітників, що виходять на чергування, незалежно від якого буде юридичне рішення щодо співробітника.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті