Головне завдання реформи Кабміну - імплементація рекомендацій програми ЄС SIGMA

Реформа Кабінету Міністрів України, як і реформа системи державного управління була і залишається надзвичайно актуальною. Кризова робота державних установ в умовах воєнного часу, наші зобов’язання в контексті вступу в ЄС - та інші фактори, безпосередньо впливають на те якою вона мала б бути. І мова тут має йти не про скорочення, точніше не стільки про скорочення державного апарату, а про створення ефективної системи здатної реагувати на виклики сьогодення і майбутнього.

Головними завданнями на мою думку має стати повноцінна імплементація рекомендацій програми ЄС SIGMA, які вона висуває для країн кандидатів. Це і покращення стратегічного планування з посиленням ролі КМУ як вищого органу виконавчої влади, чітке розділення функціональних повноважень серед міністерств з одночасною розбудовою їх спроможності до формування політики у відповідній сфері.

Не менш важливим є створення конкурентних умов для залучення кращих кандидатів на державну службу, якісна система професійного навчання, належні умови оплати, прозорі процедури відбору та оцінювання діяльність. Ну і всі ці заходи звичайно мають бути поєднані з максимальним спрощенням та діджиталізацією процесів і процедур, впровадженням сучасних технологій таких як AI. Все це знову таки потребує появи яскравих лідерів на державній службі.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті