ЗСУ закрили доступ до низки південних регіонів України для журналістів

Збройні сили України оновили умови роботи для журналістів у прифронтових районах і зонах ведення бойових дій. Про це 20 березня у Facebook повідомило Оперативне командування "Південь".

"Відповідно до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України... виходячи з оперативної та безпекової обстановки, у зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання "Одеса" з 20 березня 20223 року встановлено 3 зони для перебування та роботи представників засобів масової інформації", - повідомили українські військові.

"Червона" зона передбачає заборону на роботу для акредитованих представників ЗМІ. У "жовтій" зоні робота акредитованих журналістів дозволена, але тільки в супроводі офіцера зі зв'язків із громадськістю або іншої, визначеної командиром посадової особи.

Нарешті, "зелена" зона означає, що робота для акредитованих журналістів дозволена без додаткового супроводу. Наразі ось який вигляд мають різні зони.

"Червона" зона:

  • острів Зміїний і прикордонна місцевість на придністровському напрямку в Одеській області;
  • прикордонна місцевість у Вінницькій області;
  • деокуповані території;
  • Лупареве, Лимани, Прибузьке, Любомирівка, Киселівка, Новопетрівка і Снігурівка в Миколаївській області;
  • Смуга прибережних територіальних громад та окремі зони в межах територіальних громад населених пунктів Посад-Покровське, Правдине, Давидів Брід, Мала Олександрівка, Високопілля, а також смуга населених пунктів по обидва боки уздовж річки Інгулець - у Херсонській області;
  • територіальні громади вздовж берега Каховського водосховища до межі області на Дніпропетровщині.

"Жовта" зона:

  • Херсон (крім південної частини);
  • Миколаїв, Баловне, Нова Одеса, Єланець, Нововасилівка, Ольгопіль, Березнегуватське, Розанівка, Новоолександрівка, Дмитрівка, Новоскелюватка, Михайлівка, Новолазарівка, Троїцьке-Сафонове, Зоря, Лепетиха, Біла Криниця, Червона Долина, Первомайське, Воскресенське, території Очаківської та Куцурубської громад у Миколаївській області;
  • Зеленодольськ, Апостолове, Михайло-Заводське у Дніпропетровській області;
  • територіальні громади вздовж Дунаю від гирла Бистрого до Рені, узбережжя Чорного моря та лиманів в Одеській області.

"Зелена" зона:

  • Бобринець, Кропивницький, Кам'янка, Світловодськ, за течією вздовж правого берега Дніпра в Кіровоградській області;
  • Одеська, Миколаївська, Херсонська області (за винятком місцевостей та об'єктів червоної та жовтої зон);
  • Вінницька область (за винятком червоної зони прикордоння).

Окремо варто зазначити, що до червоної зони відносяться також усі об'єкти критичної та військової інфраструктури, морські та річкові порти, незалежно від географічного розташування.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Генштаб ЗСУ позбавив акредитації низку ЗМІ за грубе порушення правил роботи в зоні бойових дій.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті