Генпрокуратура України повідомила, як ловили та засуджували посібників окупантів у 2022 році

Вторгнення РФ в Україну та початок повномасштабних бойових дій закономірно збільшили кількість злочинів, пов'язаних із державною зрадою та війною. Про це повідомляє Генпрокуратура України, яка підбила пiдсумки 2022 року - як ловили та засуджували колаборантів, посібників та виправдовувачів "руського миру".

Так, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україні очікувано відбувся сплеск кількості справ за статтею про державну зраду. Так, у березні кількість облікованих проваджень за цією статтею зросла майже у 10 разів за місяць — до 359 справ. 

Пік протримався до квітня й відтоді кількість зареєстрованих справ поступово меншала. У грудні за статтею 111 ККУ було зареєстровано навіть менше проваджень, аніж на початку року — 17.

Загалом за весь рік було зареєстровано 1957 проваджень за статтею про державну зраду. До суду дійшло лише 16% цих справ.

Генпрокуратура також повідомляє, що злочини за статтями, пов'язаними з посібничеством та виправдовуванням РФ, активно реєструвати та розглядати почали з червня 2022 року.

Найбільшу кількість справ щодо виправдовування та вихваляння нападу РФ на Україну було зареєстровано на у червні — 544 провадження. Це 40% від загальної кількості облікованих справ.

Загалом за півроку зафіксовано 1354 провадження за статтею 436-2 ККУ. З них до суду дійшли 38%.

Що стосується колаборації з окупантами, то найбільша частка — а саме 36% — відкритих проваджень проти колаборантів припадає на червень. Тоді було обліковано 1390 справ. Другий сплеск відбувся на початку осені, й відтоді кількість відкритих проваджень за цією статтею зменшувалась. 

За 6 місяців минулого року, з червня про грудень, було зареєстровано 3851 провадження за статтею 111-1 ККУ про колабораційну діяльність. З них до суду дійшли лише 16% справ.

Найбільшу кількість проваджень через пособництво державі-агресору було зареєстровано у червні — 76 справ. Загалом за 6 місяців минулого року, з червня про грудень, було зареєстровано 379 проваджень за статтею 111-2, з них до суду дійшло лише 6%, - повідомили в Генпрокуратурі.

 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті