ЗМІ повідомили про візит голови ЦРУ до Києва та Москви з пропозицію "миру в обмін на землю". У США заперечують

Київ і Москва відхилили пропозицію мирного плану від директора ЦРУ Вільяма Бернса, який передбачав припинення воєнних дій в обмін на збереження російського контролю над частиною української території. Про це пише швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung з посиланням на двох незалежних співрозмовників у владі Німеччини, - повідомляє "Європейська правда".

За словами співрозмовників, на яких посилається видання, в середині січня президент США Джо Байден доручив главі Центрального розвідувального управління Вільяму Бернсу перевірити готовність України й РФ до переговорів.

Бернс озвучив Києву пропозицію "миру в обмін на землю", а Москві – "землю в обмін на мир".

Зазначається, що розмір території, про який ідеться, нібито становив близько 20% площі України.

Співрозмовники NZZ додали, що Україна й РФ відмовились від "мирного плану". У Києві відмовились від розділення української території, а в Москві вважають, що в довгостроковій перспективі все одно виграють війну.

Вони стверджують, що саме після невдалої дипломатичної місії Бернса президент США вирішив поступитися наполяганням німецького канцлера Олафа Шольца й схвалити постачання бойових танків Abrams.

Пізніше видання The Newsweek написало, що Білий дім заперечує пропозицію Джо Байдена віддати територію України путіну.

Зокрема, заступник речника Ради національної безпеки Білого дому Шон Девітт заявив, що повідомлення NZZ є "неточним".

Водночас представник ЦРУ повідомив Newsweek, що твердження NZZ про те, що Бернс здійснив таємну поїздку до Москви в січні і що він висунув мирну пропозицію від імені Білого дому, є "абсолютно неправдивими".

Як повідомлялося раніше, голова ЦРУ у січні 2023 відвідав Україну та зустрівся з президентом.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті