Зернова ініціатива: росія підтримала продовження угоди на 60 днів

Росія підтримала продовження ініціативи щодо вивезення українського зерна після закінчення другого терміну 18 березня, але лише на 60 днів. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Вершинін за підсумками переговорів у Женеві із представниками ООН, - пише РИА Новости 13 березня.

"Ми щойно завершили черговий раунд консультацій російської міжвідомчої делегації з представниками ООН на чолі з генсекретарем ЮНКТАД Р.Грінспан та головою УКГВ М.Гріффітсом", - сказав він.

За словами дипломата, російська сторона, враховуючи "пакетний" характер запропонованих генсеком ООН Антоніу Гутеррешем Стамбульських домовленостей, не заперечує продовження угоди після закінчення другого терміну 18 березня, "але лише на 60 днів".

"Нагадаю, що вони складаються з двох взаємопов'язаних частин - "чорноморської ініціативи" щодо вивезення українського продовольства та сировини для добрив, включаючи аміак, та Меморандуму Росія-ООН щодо нормалізації вітчизняного сільгоспекспорту", - уточнив Вершинін, додавши, що Москва визначить свою подальшу в залежності від реального прогресу з постачання російської продукції.

"Включаючи банківські платежі, транспортну логістику, страховки, розморожування фінансової діяльності та постачання аміаку трубопроводом "Тольятті-Одеса", - зазначив він, уточнивши, що зараз заявлені США, Великобританією та ЄС санкційні послаблення для продовольства та добрив не працюють.

Угода, яку 22 липня минулого року підписали представники росії, Туреччини, України та ООН, передбачає вивезення українського зерна, продовольства та добрив Чорним морем з трьох портів, включаючи Одесу. Узгодженням руху судів займається Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі.

Договір спливав 18 листопада, але його умови мали на увазі автоматичне продовження на 120 днів за відсутності заперечень будь-якої сторони, й таких не надходило.

Сама зернова угода представляє складову частину пакетної домовленості, яка передбачає розблокування російського експорту продовольства і добрив.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті