Зеленський створив ще три військові адміністрації біля окупованого Бердянська

Президент України Володимир Зеленський утворив у Запорізькій області ще три місцевих військових адміністрації. Про це йдеться в Указі глави держави №673 від 28 вересня.

"На виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановляю: 1. Утворити: Андрівську сільську військову адміністрацію Бердянського району Запорізької області; Андріївську селищну військову адміністрацію Бердянського району Запорізької області; Берестівську сільську військову адміністрацію Бердянського району Запорізької області", - йдеться у тексті Указу.

Як пише видання Delo.ua, на чергових місцевих виборах восени 2020 року Андріївським селищним головою був обраний Віталій Пелешко, Андрівським сільським головою - Анатолій Замета, а Берестівським - Ігор Жогло. Втім, в абсолютній більшості випадків Зеленський не залишає керувати відповідними громадами обраних голів, призначаючи начальниками ВА нових людей.

Однак 23 вересня він утворив в окупованій поки Луганській області ВА відразу в 20 громадах, і п'ятеро з призначених їхніми керівниками є обраними на виборах головами.

Зазначимо, що станом на початок 2022 року населення Андрівської громади становило, за оцінкою Держстату, 3,2 тисячі осіб, Андріївської - 6,9 тисячі, Берестівської - 4,4 тисячі. Всі вони наразі є окуповані російськими військами.

Нагадаємо також, що в Бердянському районі Зеленський раніше створив військові адміністрації в обидвох містах - Бердянську й Приморську. Інших ВА в Запорізький області, окрім як в Токмаку, де помер мер, президент не утворював.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті