Зеленський розповів, чи братиме він участь у виборах Президента і назвав чотири умови, за яких вибори можуть відбутися

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий брати участь у президентських виборах і розповів, за яких умов можливе їх проведення. Про це він сказав в інтерв'ю португальському виданню RTP, опублікованому 31 серпня.

"Я нічого не боюся, - сказав Зеленський, маючи на увазі, що балотуватиметься, якщо вибори відбудуться 2024 року, як це передбачено в календарі виборів. - Люди знають, що я не прийшов із політики в політику. Я думаю, що світова демократія нас підтримає. Я не кидаю свою країну".

Він також сказав, що усвідомлює, що користується "великою підтримкою" і що "як і раніше готовий зустрітися з будь-ким, хто хоче змінити законодавство, щоб дозволити проведення голосування під час війни".

Зеленський також назвав чотири вимоги до проведення голосування.

Перша, за його словами, полягає в тому, що вибори мають відбутися "на всій території України", і проголосувати мають усі, включно із солдатами, які зараз б'ються на передовій.

Другу вимогу він озвучив так: "Нам потрібні міжнародні спостерігачі, тому що я хочу, щоб усе робилося законно. Вибори мають бути демократичними, прозорими, ...як це сталося, коли мене обрали президентом".

По-третє, Зеленський заявив, що він хоче залучити до участі у виборах українську діаспору, особливо тих, хто шукав притулку від війни в чужих землях.

По-четверте, за словами глави держави, потрібно гарантувати безпеку голосування без загроз можливих російських бомбардувань.

Ще одним актуальним питанням Зеленський назвав фінансування виборів, оскільки він "...не спрямує на вибори жодної копійки бюджету, що виділяється зараз на озброєння і збройні сили".

Раніше повідомлялося, що у "Слузі народу" задумалися про вибори наступного року.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті