Зеленський підтримав ухвалення законопроєкту про мобілізацію, але передумав щодо 500 000 мобілізованих

Президент Володимир Зеленський підтримав ухвалення законопроєкту про мобілізацію, назвавши його питанням справедливості і додавши, що: кількість мобілізованих може бути меншою, ніж він називав раніше. Про це Зеленський заявив в інтерв'ю британському телеканалу, повідомляє ЛІГА

"Перш за все – це питання справедливості. Бо є люди, які з першого дня на війні. І те, що вони не жаліються, не означає, що не має бути можливості їх замінити, їм відпочити – тим, хто відвоював усі ці найскладніші місяці. Я впевнений, що то були найскладніші місяці", – сказав він. 

Якщо не вистачає людей на полі бою, держава зобов'язана дати військовим інструмент у вигляді мобілізації, сказав Зеленський.

Він наголосив: це не означає, що мобілізованих потрібно одразу кидати у бій – "бо це не м'ясо". Люди повинні отримати військовий вишкіл, достатнє забезпечення і визначений термін служби, сказав Зеленський.

"Закон про мобілізацію важливий – розумний і справедливий. Для військових це потрібно. Не можна сказати: ну, їм вистачить їх армії. Це нечесно, несправедливо. Вся історія про мобілізацію – це питання справедливості. Комусь справедливо відпочити. Несправедливо обходити, коли хтось за тебе гине. Справедливо, що людина повинна знати, куди вона йде і наскільки", – сказав президент.

Зеленський зазначив, що Україна не має права на втому від війни, тому що "ми втратимо те, що маємо".

"Можна собі дозволити втомитись ввечері [після роботи], але зранку прийдеться захищати державу, боротись за неї, якщо ми хочемо її зберегти", – сказав президент.

Водночас Зеленський сказав, що мобілізація, ймовірно, буде меншою, ніж 500 000 осіб.

"Я поки що не бачу потреби мобілізувати пів мільйона людей. Не тому, що мені хочеться комусь сподобатися, а тому що це люди, життя. Я не побачив сьогодні достатньо зрозумілих деталей, щоб сказати: пів мільйона треба мобілізувати. А третє, це гроші. І як би хто не ставився, всі ці фінансий не походять від партнерів. Все це дає український бюджет", – додав він.

Нагадаємо, "ОстроВ" розбирався, чому урядовий законопроєкт про мобілізацію спіткала сумна доля і його повернули, навіть не встигнувши розглянути у парламентській залі.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті