Зеленський підписав закон про деколонізацію географічних назв в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає деколонізацію топонімів і географічних назв в Україні. Про це 21 квітня повідомляють у картці проєкту №7253 на сайті Верховної ради.

Згідно з цим законом, перейменуванню піддадуться вулиці та інші об'єкти - зокрема, пам'ятники та пам'ятні знаки. Крім цього, необхідно буде перейменувати населені пункти, в назвах яких є натяки на росію, її діячів або пропагандистів.

"Присвоєння географічним об'єктам, юридичним особам та об'єктам права власності назв держави, які глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики, а також назви держави, а також держави-терориста (держави-агресора), або її визначних, пам'ятних, історичних і культурних місць, населених пунктів, дат, подій забороняється", - ідеться в документі.

Також під заборону потраплять зображення, присвячені російським і радянським діячам, російським містам і завоюванням. Цінні пам'ятки потрібно буде перенести в музеї. Під стандарти української мови необхідно буде перейменувати назви населених пунктів.

Також будуть перейменовані населені пункти, назви яких не відповідають стандартам української мови. Як приклад, ця зміна торкнеться назв на кшталт "Октябрьське" або "Южноукраїнське".

Зазначимо, що цей закон набуде чинності через три місяці. Після цього у державних і військових органів буде шість місяців, щоб видалити з публічного доступу російські символи.

Нагадаємо, раніше сьогодні Зеленський затвердив нові правила отримання паспорта громадянина України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті