Зеленський: на Глобальному саміті миру Україна планує зосередитись на трьох питаннях

На Глобальному саміті миру, який пройде вже 15-16 червня, Україна планує зосередитись на трьох питаннях. Про це сказав президент Володимир Зеленський 3 травня під час спілкування з курсантами Нацакадемії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, - пише РБК-Україна.

"Ці питання (які обговорюватимуть на саміті - ред.): енергетична та ядерна безпека, далі питання вільного судноплавства та обміну. Це гуманітарний трек з двома підпитаннями: обмін всіх на всіх та повернення дітей, які були силою депортовані до Росії", - розповів Зеленський.

За його словами, якщо такі треки будуть підтримані учасниками саміту, то планується визначити відповідальні за позитивні результати по цих напрямках держави.

"Якщо всі країни підтримають ці перші три питання, то далі будуть докладні напрацювання та їх вирішення у посередництві з країнами з російською стороною", - додав президент.

Україна та Швейцарія у червні організовують саміт миру, на який запросили вже понад 150 держав з усіх континентів. Це буде перша зустріч на рівні лідерів, де обговорюватиметься українська формула миру.

Як повідомлялося, речник президента України Володимира Зеленського Сергій Никифоров повідомив, що саміт миру, який пройде в червні у Швейцарії, виробить спільну переговорну позицію, яку передадуть Росії.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті