Зеленський анонсував підписання двосторонніх безпекових угод із США, країною Балтії й двома країнами Північної Європи

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в травні - червні Україна вийде на підписання двосторонніх безпекових угод із США, однією з країн Балтії, а також з країнами Північної Європи, зокрема з Норвегією та Швецією. Про це Зеленський розповів в інтервʼю бразильським журналістам 20 квітня, запис якого він опублікуваву у своєму Телеграм-каналі.

"Що стосується двосторонніх гарантій безпеки - у нас вже їх девʼять. Наразі ми наближаємось до важливого договору зі Сполученими Штатами. Після того, як ми пройдемо Конгрес, а я вважаю, що ми все одно дотиснемо і пройдемо його позитивно, ми прийдемо до цієї потужної угоди зі США. ...Також ми можемо мати потужний результат щодо гарантій безпек у травні-червні. Думаю, що ми вийдемо на підписання не тільки зі США, а також на договори із Північними країнами Європи. Там потужна підтримка. Готуємося до Швеції та Норвегії", - сказав Зеленський.

За його словами, Україна також наближається до підписання безпекових угод з однією з країн Балтії - її можуть укласти вже у квітні.

Він наголосив, що в кожній із безпекових угод є не тільки військова підтримка: країни домовляються, зокрема, про гуманітарну, фінансову, енергетичну допомогу, а також підтримку у відновленні України.

"Весь цей обʼєм потужної допомоги є в двосторонніх угодах. Яскравий приклад Німеччини. Допомога розміром 7 млрд євро на рік - це дуже серйозна підтримка для України", - сказав Зеленський.

Раніше Естонія анонсувала підписання безпекової угоди з Україною і новий пакет військової допомоги.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті