Зеленський анонсував переговори про конвої для зернового коридору

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче зберегти зерновий коридор, попри наявні воєнні ризики з боку Росії, і вивчає можливі варіанти. Про це він сказав на брифінгу у середу після зустрічі з прем'єр-міністром Ірландії Лео Варадкаром у Києві 19 дипня, повідомляє ЛІГА.

"І ООН, і Туреччина, і військові можуть сказати, що стовідсоткових гарантій ніхто не дає. Це дуже легка позиція, але для України це не та позиція, на яку ми готові йти. Тому що для нас потрібно, щоб коридор діяв. І ми маємо на це право", – сказав він.

Зеленський наголосив, що Чорноморська зернова ініціатива, з погляду України, продовжує свою дію. В якому вигляді вона збережеться, сказав президент, залежить від позицій партнерів – Туреччини та ООН.

"Знаючи Росію, коридор не буде в безпеці, якщо ООН не почне працювати на рівні генерального секретаря. Крім слів, які були достатньо потужними, потрібні практичні дії. Поки що цього не побачили", – сказав президент України.

Він також повідомив, що планує обговорити з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом, як можна було б гарантувати безпеку зерновозів у коридорі.

"Тут є різні аспекти. Ми підіймали питання щодо окремих конвоїв. Їх потрібно обговорювати не тільки з Туреччиною, але й з іншими нашими партнерами, і я збираюся про це говорити", – сказав Зеленський.

Він запевнив, що приватні шипінгові компанії та зернотрейдери готові працювати в коридорі.

"Кажуть, що ми готові брати на себе відповідні ризики, ми хочемо йти коридором, ми готові ризикувати", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, посол України в Туреччині розповів про головну проблему з вивезенням зерна через море. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті