Посол України в Туреччині розповів про головну проблему з вивезенням зерна через море

Можливість вивозити українське зерно є, адже Україна, Туреччина й ООН не виходили з угоди, але без гарантій безпеки від РФ кораблі навряд чи на це погодяться. Про це посол України в Туреччині Василь Боднар сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Можливість продовжувати вивозити українське продовольство є: фізично кораблі можуть проходити з портів Одеси через територіальні води Румунії, Болгарії та Туреччини. Це вже в залежності від того, як буде вирішено сторонами чинної ініціативи. Оскільки ні ми, ні Туреччина, ні ООН не вийшли з цієї ініціативи. Тому вона для нас продовжує бути чинною. Єдине питання – фізична загроза. Коли була підписана угода, країна-агресорка дала гарантії не атакувати кораблі й портову інфраструктуру", - зазначив дипломат.

За його словами, Україна може перестати використовувати погоджений раніше "зерновий коридор" через Босфор і почати використовувати територіальні води інших країн.

"Але перше – це гарантії безпеки. Тобто чи підуть кораблі під гарантії безпеки тільки, наприклад, української сторони чи її страховиків?" – наголосив Боднар.

Він зауважив, що нині, коли РФ заявила про вихід із "зернової угоди", жодне судно не наближається до українських портів по продовольство.

Нагадаємо, у Зеленського заявили, що головне завдання РФ - перешкодити відправленню українського зерна. 

Як повідомлялося, головний порт Литви готовий відправляти українське зерно після виходу РФ із "зернової угоди". 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті