Заступник командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ: Ми отримуємо вдвічі менше артбоєприпасів від потреби

Українська армія отримує вдвічі менше артилерійських боєприпасів, ніж потрібно. Про це повідомив заступник командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ полковник Сергій Мусієнко в інтерв'ю РБК-Україна, опублікованому 18 листопада. 

"У нас кажуть так: боєприпасів багато не буває. Та розрахункова потреба в артилерійських боєприпасах, яку мають Збройні Сили, виходить з нашої ситуації на фронті та запланованих завдань. Це значна кількість - стільки нам жодного разу не надавали. Скажімо так: ми отримуємо вдвічі менше артилерійських боєприпасів через різні фактори. Відтак ми і бачимо таку сьогоднішню ситуацію на певних ділянках фронту в умовах дефіциту певної номенклатури артилерійських боєприпасів", - сказав Мусієнко.

За його словами, на даний час артилерія залишається основним засобом ураження на полі бою. Це і ракетні комплекси, реактивні системи залпового вогню, гармати та міномети, які наносять ураження як перед переднім краєм оборони, так і на достатньо велику дальність. 

"Водночас зараз на фронті зростає роль вогневого ураження безпілотними літальними апаратами і загалом розширюється спектр їхнього застосування. Проте варто зазначити, що вогневе ураження носить комплексний характер, і на даний час ракетні війська та артилерія залишаються пріоритетним засобом, який, я думаю, ще тривалий час буде основною складовою вогневого ураження противника", - сказав полковник.

Що стосується розриву в кількості артилерійських пострілів між ЗСУ і росіянами, за словами Мусієнка, базова цифра становить 1:2 на користь росіян.

"У певні періоди проведення операцій цей розрив доходив майже до 1:6 - 1:7 на користь противника. Якщо ми використовували, умовно, 300-350 тисяч, то росіяни - до 2 мільйонів на місяць. Це всіх калібрів, на всіх ділянках фронту. Особливо це відчувалось в 2023 році під час Бахмутської операції ворога", - констатував Мусієнко.

Раніше з посиланням на західну розвідку повідомлялось що РФ виробляє снарядів утричі більше, ніж США та ЄС. Але є "межа можливостей".

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті