Заступник командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ: Ми отримуємо вдвічі менше артбоєприпасів від потреби

Українська армія отримує вдвічі менше артилерійських боєприпасів, ніж потрібно. Про це повідомив заступник командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ полковник Сергій Мусієнко в інтерв'ю РБК-Україна, опублікованому 18 листопада. 

"У нас кажуть так: боєприпасів багато не буває. Та розрахункова потреба в артилерійських боєприпасах, яку мають Збройні Сили, виходить з нашої ситуації на фронті та запланованих завдань. Це значна кількість - стільки нам жодного разу не надавали. Скажімо так: ми отримуємо вдвічі менше артилерійських боєприпасів через різні фактори. Відтак ми і бачимо таку сьогоднішню ситуацію на певних ділянках фронту в умовах дефіциту певної номенклатури артилерійських боєприпасів", - сказав Мусієнко.

За його словами, на даний час артилерія залишається основним засобом ураження на полі бою. Це і ракетні комплекси, реактивні системи залпового вогню, гармати та міномети, які наносять ураження як перед переднім краєм оборони, так і на достатньо велику дальність. 

"Водночас зараз на фронті зростає роль вогневого ураження безпілотними літальними апаратами і загалом розширюється спектр їхнього застосування. Проте варто зазначити, що вогневе ураження носить комплексний характер, і на даний час ракетні війська та артилерія залишаються пріоритетним засобом, який, я думаю, ще тривалий час буде основною складовою вогневого ураження противника", - сказав полковник.

Що стосується розриву в кількості артилерійських пострілів між ЗСУ і росіянами, за словами Мусієнка, базова цифра становить 1:2 на користь росіян.

"У певні періоди проведення операцій цей розрив доходив майже до 1:6 - 1:7 на користь противника. Якщо ми використовували, умовно, 300-350 тисяч, то росіяни - до 2 мільйонів на місяць. Це всіх калібрів, на всіх ділянках фронту. Особливо це відчувалось в 2023 році під час Бахмутської операції ворога", - констатував Мусієнко.

Раніше з посиланням на західну розвідку повідомлялось що РФ виробляє снарядів утричі більше, ніж США та ЄС. Але є "межа можливостей".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті