Запасів військової техніки у Росії ще приблизно на три роки ведення війни – дослідження

Хоча Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила понад 2900 танків, у неї на складах ще багато бронетехніки для використання впродовж кількох років, ідеться в щорічному звіті британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень Military Balance - пише "Радіо Свобода".

«Запаси обладнання, що зберігається в Росії, означають, що Москва потенційно може витримати ще близько трьох років важких втрат і поповнювати потреби із запасів, незалежно від її здатності виробляти нове обладнання», – зазначено у звіті.

У ньому вказано, що в Росії на озброєнні 1750 основних бойових танків – від застарілих Т-55 до сучасних Т-80 і Т-90, ще 4 000 перебувають на зберіганні. Також аналітики наголосили, що Україна теж зазнала великих втрат. Хоча західні поповнення дозволили Україні підтримувати розмір своїх запасів, аналітики пишуть про «відчуття глухого кута в боях, яке зростає». Втім, у звіті підкреслили, що Збройні сили України показали здатність стримувати російські війська.

«Другий рік бойових дій після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року показав незмінну здатність Збройних сил України вести війну з агресором на суші, на морі та в повітрі», – йдеться у дослідженні.

Попри те, що минулий рік також став викликом для українського контрнаступу, в Росії наразі немає потенціалу для інтенсифікації бойових дій, вважають аналітики.

«Стабільно високий рівень втрат призвели до того, що чисельність більшості підрозділів була нижчою за штатну. Нестача офіцерів на заміну і обмежений час на підготовку, відведений для нещодавно мобілізованого особового складу, суттєво знизили боєздатність багатьох підрозділів», – наголошують у звіті.

Нагадаємо, що Military Balance – щорічне видання Міжнародного інституту стратегічних досліджень (Лондон), що містить оцінку військової спроможності та оборонного комплексу 171 країни світу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті