Західні країни-кредитори України згодні на рік відтермінувати виплати за боргом

Уряди західних країн-кредиторів України планують скоординовано зупинити обслуговування боргу Києва з 1 серпня до кінця 2023 року з можливим продовженням ще на рік. Про це 20 липня повідомило міністерство фінансів Німеччини, пише "Економічна правда".

"За цих виняткових обставин і визнаючи взірцевий досвід України щодо обслуговування боргу на сьогоднішній день, члени Групи кредиторів України підтримують це прохання про надання згоди та наполегливо закликають власників облігацій погодитися на прохання України", – йдеться в заяві.

Уточнюється, що група кредиторів України, до якого входять Канада, Франція, Німеччина, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати, також закликала власників облігацій погодитися на прохання Києва про відстрочку виплати боргу на два роки.

Також у повідомленні згадується прохання Києва змінити умови виплати за ВВП-варантами, і Група кредиторів закликала власників варантів (цінних паперів, що дають його власникові право на купівлю деякої кількості акцій компанії в будь-який час до завершення дії контракту за певною ціною. – "ОстроВ") погодитися на запропоновані зміни. "Схвалення пропозицій України з боку власників облігацій та варантів означало б суттєву підтримку для уряду та народу України", – додають у мінфіні Німеччини.

Крім того, країни також закликали всіх інших офіційних двосторонніх кредиторів швидко досягти згоди з Україною щодо призупинення обслуговування боргу. "Ми продовжуватимемо тісно координувати та оцінювати ситуацію за підтримки МВФ та Світового банку", – підсумували у відомстві.

Раніше повідомлялось, що в найближчій перспективі Україна здатна обслуговувати зовнішній борг.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті