Західна розвідка: РФ виробляє снарядів утричі більше, ніж США та ЄС. Але є "межа можливостей"

Згідно з оцінками розвідки країн НАТО, РФ щомісяця виробляє близько 250 тис. артилерійських снарядів - близько 3 млн на рік. Це втричі більше, ніж США та ЄС можуть відправити Україні, однак це не означає, що РФ отримає перевагу на фронті, - повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на американську телекомпанію CNN. 

Високопоставлений представник європейських розвідслужб нагадав в інтерв'ю CNN, що потужності США та ЄС дають змогу щорічно постачати Україні не більше 1,2 млн снарядів.

"Ми зараз вступили у війну виробничих ресурсів, - каже в інтерв'ю телекомпанії неназваний чиновник НАТО. - Результат в Україні залежить від того, що у кожної зі сторін є для ведення війни".

За даними співрозмовників ЗМІ, зараз РФ вистрілює близько 10 тис. снарядів на день - порівняно з приблизно 2 тис., які використовує на фронті Україна. Співробітник європейських спецслужб повідомив, що в деяких місцях на передовій ситуація ще гірша.

У публікації сказано, що Україна отримала від західних союзників сучасні системи озброєння, однак, на думку військових аналітиків, у конфлікті, ймовірно, може перемогти той, хто використовує більше артилерійських снарядів.

За словами представника НАТО, з яким говорили журналісти CNN, РФ підтримує роботу своїх заводів з виробництва снарядів у цілодобовому режимі, при цьому робітники змінюються після 12-годинних змін. У російському оборонному секторі зараз працюють близько 3,5 млн осіб порівняно з 2-2,5 млн до початку війни, пишуть автори.

Крім того, РФ отримує снаряди від Ірану і Північної Кореї.

Російська військова машина зараз працює на повну силу, продовжують автори, однак і в неї є межа можливостей: вони очікують, що такий поріг буде досягнуто наступного року.

У результаті західні розвідки не очікують, що Москва зможе домогтися якихось значних цілей на полі бою найближчим часом.

За оцінками експертів, з якими говорила CNN, у довгостроковій перспективі Захід все ж здатний наздогнати РФ у виробництві снарядів - і водночас випускати більш якісне обладнання.

"Захід тільки починає активізувати створення інфраструктури, щоб забезпечити потрібний рівень виробництва боєприпасів", - сказав телекомпанії заступник керівника Європейського командування США генерал-лейтенант Стівен Башем.

За іншими оцінками західної розвідки, на які посилається CNN, загальне співвідношення ресурсів все ж забезпечує перевагу Москви - особливо якщо уряд США не зможе розблокувати пакет допомоги Україні, проти якого виступають республіканські депутати Конгресу.

"Усе йде не дуже добре, але залежить від того, що відбуватиметься, - сказало одне з джерел. - Якщо допомога відновиться - і швидко почне надходити, ще не все втрачено".

Як повідомлялося, США вірять, що Україна має в запасі кілька сюрпризів, які допоможуть їй перемогти на полі бою.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті