Загрозами "ядерної ескалації" та розмовами про "мирні переговори" росія намагалася затримати постачання танків Україні - ISW

За висновками експертів американського Інституту вивчення війни (ISW), росія "знов може вести приховані інформаційні кампанії", багато з яких спрямовані на зрив чи уповільнення постачання західної військової допомоги Україні. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Серед прикладів таких операцій ISW зокрема згадує численні заяви росії у вересні-листопаді 2022 року про небезпеку ядерної ескалації. Як сказано у зведенні ISW, це було необхідно, щоб "переконати Захід у необхідності припинити постачання Україні військової допомоги, яка була їй потрібна для продовження контрнаступів після нищівних поразок, завданих російським військам у Харківській області".

Ядерної риторики також побільшало після непопулярного рішення путіна розпочати мобілізацію, що поставило його у скрутне становище як на міжнародній арені, так і всередині країни.

Як зазначає Інститут, "зараз зрозуміло, що російська інформаційна кампанія навколо переговорів про мир, яка стала особливо інтенсивною у грудні 2022 року, була покликана, зокрема, затримати постачання західних танків та іншого просунутого обладнання, необхідного для продовження українських механізованих контрнаступів". Це було необхідно, щоб підготувати умови для власних планів Москви щодо наступу.

Тривають твердження Москви і про те, що Україна нібито збирається загрожувати росії зброєю далекого радіусу дії та танками, а не звільняти за допомогою таких озброєнь свою власну територію.

"Росія продовжить використовувати інформаційні операції як зброю для прямої підтримки прихованих військових операцій в Україні, особливо після того, як вона зуміла повернути ініціативу на фронті у Східній Україні", - роблять висновок експерти ISW.

При цьому, на їхню думку, Кремль постійно перебільшує важливість своїх успіхів біля Бахмута, але "результативність таких інформаційних операцій знижується, оскільки і Україна, і російські націоналісти, що підтримують війну, вже не з такою готовністю схильні сприймати твердження про неминучу російську перемогу". Причина – "рік, протягом якого Росія виявляла військову некомпетентність".

Як зазначав раніше ISW, провал атак окупантів під Вугледаром підірвав віру росіян в успіх наступу на Донбасі.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті