ЗАЕС втратила зв'язок із головною лінією електропередач - МАГАТЕ

Запорізька атомна електростанція втратила зв'язок із головною зовнішньою лінією електропередач і працює від резервних джерел живлення. Про це 4 липня повідомляє пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

"Сьогодні о 01:21 було відключено єдину лінію електропередачі 750 кіловольт, що залишилася, із чотирьох, що були до конфлікту. Невідомо, що стало причиною відключення електроенергії і як довго воно триватиме", - заявив гендиректор агентства Рафаель Гроссі.

За словами представників МАГАТЕ, проблеми з електропостачанням виникли на Запорізькій АЕС з моменту початку війни. Усе це посилює ризики для ядерної безпеки та безпеки об'єкта, який нині перебуває на лінії фронту.

"Відключення лінії електропередачі 750 кВ призвело до того, що для отримання електроенергії за межами майданчика, необхідної, наприклад, для перекачування охолоджувальної води для станції, ЗАЕС довелося перейти на єдину резервну лінію електропередачі 330 кВ", - додав глава МАГАТЕ.

Причому цю лінію вдалося під'єднати тільки 1 липня. До цього вона протягом чотирьох місяців перебувала на ремонті через пошкодження.

Нагадаємо, раніше в МАГАТЕ не виключили, що на ЗАЕС "все може трапитися".

Статті

Країна
15.01.2025
11:24

Підземні школи. Як це виглядає в Запоріжжі

Вже наприкінці грудня у  Запоріжжі відкрили другу підземну школу на базі гімназії №107. Її будували 6,5 місяців. Будівельні роботи на 117,9 мільйона гривень виконали коштом державної субвенції та співфінансування з обласного бюджету.
Світ
15.01.2025
09:57

«Київ може бути непередбачуваним і щось викинути». Російські ЗМІ про Україну

Відносини між Трампом і Байденом антагоністичні. Тому Україна не входитиме до числа пріоритетів Трампа. Його більше хвилює Китай. Крім того, він позначив свої інтереси щодо Гренландії, Панамського каналу, Мексики, Канади.
Світ
14.01.2025
11:44

Російський газ, німецька військова допомога, загиблі британські добровольці. Західні медіа про Україну

Проте газ все одно надходитиме з Росії обхідними шляхами, в тому числі турецьким газопроводом “Турецький потік”. Російський газ може більше не йти через Україну, але Росія залишається другим за величиною постачальником СПГ до ЄС
Всі статті