З шахт в районі Золотого, які з 2014 року були в "сірій зоні" або окупації, не відкачують воду з березня 2022 року

Воду із шахт в районі колишньої "сірої зони" біля Золотого на Луганщині не відкачують з березня 2022 року, що там зараз відбувається з екологією, дослідити неможливо. Про це розповів начальник Гірської МВА Луганської області Олексій Бабченко під час Третього щорічного українського форуму високого рівня "Справедлива трансформація та відновлення в умовах триваючої війни" у Києві 22 листопада, - повідомила журналістка "ОстроВа".

"Одна з шахт Золотого відкачувала воду з тих, які знаходились на території окупованого з 2014 року Первомайська (після перейменування Сокологірськ. - "ОстроВ") протягом кількох років до повномасштабного вторгнення. Інакше була б техногенна катастрофа. У кінці березня 2022 року, коли в регіоні зникла електрика, а згодом регіон опинився в окупації, це робити припинили. З тих пір вода з шахт не відкачується", - сказав Бабченко.

При тому, що Золоте з 2014 року залишалось під владою України, в одній із частин міста (ближче до Сокологірська) лінія розмежування проходила буквально між будинками. У Золотому після 2014 року продовжували працювати чотири шахти, й одна з них - суто на відкачку води з закритих неналежним чином шахт окупованого Сокологірська.

За словами Бабченка, певний час воду з цих шахт відкачувала шахта "Родіна" на території окупованого Сокологірська. 

"Але згодом приїхали так звані "козачки" й "закрили" її - просто зупинили, порізали на метал, вивели все, що можна вивезти", - каже Бабченко.  

Таким чином, відкачка води припинилась у 2018 році, й по Золотому потекли помаранчеві ріки ґрунтової шахтної води. Тоді відкачувати воду почала одна з шахт міста, що допомогло на той момент запобігти техногенній катастрофі.

На уточнююче питання "ОстроВа", що зараз відбувається з екологією в цій частині області, Бабченко зазначив, що українським фахівцям дослідити це неможливо. Можна лише констатувати, що в частині Золотого продовжують жити люди, здебільшого літні. Навколишні невеликі населені пункти повністю знищені піл час бойових дій. 

Стосовно інформації з окупаційних джерел - вони у відкритому доступі повністю уникають теми підтоплення цього регіону шахтними водами.

Раніше про екологічну катастрофу на Луганщині й, зокрема, підтоплення шахтними водами, "ОстроВу" в інтерв'ю розказав очільник Луганської ОВА Артем Лисогор.  

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Луганськ
26.03.2025
15:58

Головне – не порівнювати! Луганський щоденник

Це повний розрив для всіх тут. Як їм дозволили повернутись? Адже це навіть не про них, а про нас. Як нам працювати з ними і вдавати, що все нормально.
Всі статті