З шахт в районі Золотого, які з 2014 року були в "сірій зоні" або окупації, не відкачують воду з березня 2022 року

Воду із шахт в районі колишньої "сірої зони" біля Золотого на Луганщині не відкачують з березня 2022 року, що там зараз відбувається з екологією, дослідити неможливо. Про це розповів начальник Гірської МВА Луганської області Олексій Бабченко під час Третього щорічного українського форуму високого рівня "Справедлива трансформація та відновлення в умовах триваючої війни" у Києві 22 листопада, - повідомила журналістка "ОстроВа".

"Одна з шахт Золотого відкачувала воду з тих, які знаходились на території окупованого з 2014 року Первомайська (після перейменування Сокологірськ. - "ОстроВ") протягом кількох років до повномасштабного вторгнення. Інакше була б техногенна катастрофа. У кінці березня 2022 року, коли в регіоні зникла електрика, а згодом регіон опинився в окупації, це робити припинили. З тих пір вода з шахт не відкачується", - сказав Бабченко.

При тому, що Золоте з 2014 року залишалось під владою України, в одній із частин міста (ближче до Сокологірська) лінія розмежування проходила буквально між будинками. У Золотому після 2014 року продовжували працювати чотири шахти, й одна з них - суто на відкачку води з закритих неналежним чином шахт окупованого Сокологірська.

За словами Бабченка, певний час воду з цих шахт відкачувала шахта "Родіна" на території окупованого Сокологірська. 

"Але згодом приїхали так звані "козачки" й "закрили" її - просто зупинили, порізали на метал, вивели все, що можна вивезти", - каже Бабченко.  

Таким чином, відкачка води припинилась у 2018 році, й по Золотому потекли помаранчеві ріки ґрунтової шахтної води. Тоді відкачувати воду почала одна з шахт міста, що допомогло на той момент запобігти техногенній катастрофі.

На уточнююче питання "ОстроВа", що зараз відбувається з екологією в цій частині області, Бабченко зазначив, що українським фахівцям дослідити це неможливо. Можна лише констатувати, що в частині Золотого продовжують жити люди, здебільшого літні. Навколишні невеликі населені пункти повністю знищені піл час бойових дій. 

Стосовно інформації з окупаційних джерел - вони у відкритому доступі повністю уникають теми підтоплення цього регіону шахтними водами.

Раніше про екологічну катастрофу на Луганщині й, зокрема, підтоплення шахтними водами, "ОстроВу" в інтерв'ю розказав очільник Луганської ОВА Артем Лисогор.  

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті