З 2022 року країни формату "Рамштайн" надали Україні військову допомогу на понад $106 млрд - Остін

За підсумками 24-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України у Німеччині міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що з лютого 2022 року країни-учасниці надали Україні понад $106 млрд військової допомоги. Про це він заявив під час прес-конференції керівників оборонних відомств за підсумками "Рамштайну", - пише Еспресо.

Остін зазначив, що коаліція забезпечує Україні засоби ППО, бронетехніку, артилерійські снаряди та літаки F-16.

"З лютого 2022 року ця коаліція виділила понад $106 мільярдів на допомогу Україні у сфері безпеки", - заявив він.

Очільник Пентагону також підкреслив, що деякі країни надають допомогу, яка перевищує внесок США у відношенні до їхнього ВВП.

Крім того, Остін відзначив останню заяву Данії про підтримку України як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, зокрема, закупівлю нового обладнання.

Також очільник Пентагону згадав про ініціативу Норвегії щодо підтримки технологіями виробництва 155-міліметрових снарядів в Україні.

США, за словами Остіна, пишаються власним внеском, який після останньої зустрічі у форматі "Рамштайн" у червні склав понад 4 млрд доларів.

Він запевнив, що США разом із партнерами по коаліції продовжать зосереджуватися на нагальних потребах України.

"У той час, як Україна входитиме в третю воєнну зиму, Сполучені Штати продовжать підтримувати її та забезпечувати лідерство (в підтримці України – ред.)", - підсумував міністр оборони США.

У п'ятницю, 6 вересня, президент України Володимир Зеленський прибув до Німеччини на авіабазу "Рамштайн" для участі у 24-му засіданні Контактної групи з питань оборони України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті