Іспанія та Франція змусили російських олігархів платити за заарештовані яхти - Reuters

Російські олігархи, які потрапили під санкції ЄС, продовжують платити за свої яхти, заарештовані у портах Іспанії та Франції. Про це 20 жовтня повідомляє Reuters.

Фізичним особам зазвичай заборонено здійснювати фінансові операції у юрисдикціях, де до них застосовуються санкції. Проте уряди Іспанії та Франції дозволяють платежі відповідно до законодавства ЄС та національного законодавства. І це дозволяє більшості власників платити за технічне обслуговування, екіпаж та страховку, стверджує джерело видання.

В Іспанії після санкцій, введених у лютому, заарештовано шість судів. Причому на цей час продано лише яхту Axioma – у серпні її розіграли з аукціону у Гібралтарі у серпні за розпорядженням банку JP Morgan, а не уряду.

Керівна компанія порту Ocibar повідомила, що власники двох яхт, заарештованих у зв'язку із санкціями в Іспанії, вносили платежі. Йдеться про суди Crescent і Lady Anastasia, пришвартовані на об'єктах компанії в Таррагоні та Майорці.

Іспанська влада вважає, що Crescent контролюється Едуардом Худайнатовим (екс-глава "Роснєфті"), а Lady Anastasia за документами належить компанії Homeland Shipping Limited. Іспанська влада вважає, що цю фірму контролює глава "Рособоронекспорту" Олександр Міхєєв, який знаходиться під санкціями.

У Франції наразі заморожено п'ять яхт. Зокрема, Олексій Кузьмичов (акціонер російського Альфа-банку), оплачував два своїх заарештованих судна у Каннах та Антібі.

Раніше повідомлялося, що російські мільярдери втратили з початку року понад 93 мільярди доларів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті