Індонезія закликала країни Заходу не дуже лаяти росію на саміті G20

Президент Індонезії Джоко Відодо, закликав західних лідерів "продемонстрували гнучкість" та "пом'якшити критику" щодо РФ у рамках саміту G20. Про це повідомляє Politico 13 листопада.

Зазначається, що на американських, європейських, австралійських і японських посадових осіб чинять тиск індонезійські колеги, зокрема, президент Джоко Відодо, щоб вони продемонстрували гнучкість і розглянули можливість використання менш жорсткої риторики, щоб москва погодилася на комюніке після завершення зустрічі.

За словами трьох дипломатів, знайомих з підготовкою до саміту G20, Відодо "вважатиме особистим успіхом", якщо вдасться досягти декларації G20. Один з чиновників зазначив, що індонезійський лідер неодноразово скаржився, що головує на "найскладнішому" саміті G20 за всю історію.

Він також прагне уникнути вигнання росії та створення G19, як зробила Велика вісімка після анексії москвою українського Криму в 2014 році.

Видання підкреслює нерішучість Саудівської Аравії, Індії, Бразилії та Китаю щодо засудження росії. Нині вони дотримуються нейтралітету.

"Пекін вважатиме за неможливе прийняття будь-якої безпосередньої критики на адресу росії", - підкреслює видання.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що українську позицію для саміту G20 сформовано.

Як раніше повідомлялося, Лавров поїде на саміт G20 замість путіна, який боїться конфронтації з Байденом.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті