Євросоюз продовжив місію навчання військових ЗСУ з бюджетом понад 400 млн євро

Рада ЄС на два роки продовжила мандат військової навчальної місії Євросоюзу з підготовки українських військових, на неї закладають понад 400 млн євро. Про це оголосила пресслужба Ради ЄС, - повідомляє "Європейська правда". 

У п’ятницю Рада ЄС ухвалила рішення про продовження мандату військової місії ЄС EUMAM Ukraine на ще два роки – до 15 листопада 2026 року.

У бюджет місії закладають 409 мільйонів євро на період з 14 листопада 2024 до 15 листопада 2026 року.

"Місія EUMAM залишається головним інструментом військової підтримки ЄС для України, її ключова мета – сприяти покращенню військових спроможностей Збройних сил України… Місія співпрацюватиме з НАТО, зокрема місією НАТО з безпекової підтримки і навчання для України (NSATU), та обмінюватися інформацією з нею", – зазначають у комюніке.

Перед цим у середу рішення підтримали посли ЄС. 

Нагадаємо, місію Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine) створили 17 жовтня 2022 року з початковим мандатом тривалістю два роки, її робота фінансується коштами з Європейського фонду миру. 

У рамках місії за цей час на території країн Євросоюзу пройшли різноманітну підготовку близько 63 тисяч українських військових, що співставно з комплектацією десяти бригад.

"У наступні місяці в рамках місії пройдуть навчання ще 15 000 військових, що збільшить загальну кількість підготовлених військовослужбовців до 75 тисяч станом на кінець зими 2024-2025 років", – додають у заяві.

Подальші кількісні цільові показники будуть постійно коригуватися залежно від потреб України. 

Продовження допомоги з навчанням українських військових – один з пунктів окремої безпекової угоди, яку Україна підписала з ЄС як союзом у червні 2024 року.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті